|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  6 7 8 9 [10]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Сок
24.11.2015 11:34:28   
marchi

ИЗВОРНА ПОРАКА: MamaKiki


denes otkriv sovrseno smudi
eden portokal isceden i edna kalinka iscedena (so klasicna cedilka i nezamenliva) edno sredno jabolko crven delishes i malku voda ispadna gusto sokce kako od sokovnik taman vo gustina a na vkus perfekt da probate nema da zgresite

inaku eve recepti koi mi se dopadnale
pola banana, edna raka borovinki, edna raka malinki magdonos leneno seme i voda
pola bana , edno jabolko, aronija voda
ova go pravev za mene ima silen vkus i osvestuva na utro user posted image ne e za dete: jabolko zeleno, citron, magdonos polna raka , gumbir parce kolku orev od prilika leneno seme voda


prviot receot sme go probale,jas na kraj go preceduvam da dojde bistar sok a potoa kaseztoto go jadime kako kasa,taka da se e iskoristeno user posted image a vtoriot recept doprva bi go probale

(Одговор на членот MamaKiki)
Непосредна врска до пораките: 226
   RE: Сок
27.1.2016 12:53:54   
Felly RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly RR

Денес правев сок за растворање.

7 лимони, 4 портокали се мијат убаво и се мелат сосе кора во машина за мелење месо.
Се полеваат со 2 до 2,5 литри ладна вода и се оставаат да стојат 24 часа.

После се додаваат 2 лимонтуси и 2 кила шеќер и се меша додека не се стопи шеќерот.

Го направив сабајле, треба да стои до утре па ќе ви пишам каков ми излегол. Само правев сега пола доза и ќе ставам околу 700 гр шеќер, да биде покиселкаст.

AnnaMolly, сакам да го направам, ама немам машина, дали би дошло исто ако го изблендирам овошјето? Не знам каква доаѓа структурата кога ќе го сомелеш?

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 227
   RE: Сок
27.1.2016 13:35:04   
lukajana RR
Felly rr на блендер нема да може сосе кора да ги употребиш.
Јас сум ги замрзнувала овошјата па сум ги рендала за да не мора да ја мијам машината user posted image

_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 228
   RE: Сок
31.1.2016 13:39:39   
AneLav RR
Додека имав домашни сокови мајка ми што им ги прави без проблем им давав ама сега немам веќе оти ко цистерни се и м,орам да им давам купечки па им ги мешам пола пола со вода. Имам пауер џусер ама го немам употребено не знам дали ќе сакаат да ми ги пијат соковите. Женски некои искуства да ми кажете за сок?


_____________________________

Не плаши се од бавниот чекор, плаши се од стоење во место!

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 229
Страница:   <<   < Претходна страница  6 7 8 9 [10]
Страница: <<   < Претходна страница  6 7 8 9 [10]
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?