|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   За добро расположение :)
12.6.2009 19:42:19   
Палешка РР
Ако наутро  посакате да јадете нешто благо, знајте дека имате недостаток на хормонот за среќа, серотонин и дека организмот бара тоа да го надоместите.


user posted image

Консумирање на благи наутро во умерени количини е корисно, објаснува виенскиот професор Hademar Bankhofer.

Нашето расположение наутро го одредува количината на серотонин, кој го имаме во резерва, а неговиот недостаток предизвикува лошо расположение.

Причината е во тоа што серотонинот навечер се троши. Мозокот сака побрзо да произведе нов серотонин поради што му е потребна гликоза од производи како што се мармалад, мед или какао.
 Како се расположувате? Споделете некои од вашите начини user posted image Јас јадам чоколадо или слатко од смокви, ако сум сама, ако е мм дома постојат и други начини user posted image  user posted image

< Поракaта ја уредил Палешка -- 12.6.2009 19:43:00 >


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: За добро расположение :)
12.6.2009 19:59:52   
mami
 А ако постојано имам потреба од благо?! тоа значи дека сум константно несреќнаuser posted image аууу ова ке му го пренесам на мм малку да се замисли колку внимание ми посветува...сериозно, јас имам постојана потреба за благо, пред спиење, по спиење, пред секс, после секс...секогаш...САКАМ БЛАГООООО!!!може и ми фали нешто повеќе од хормонот на срека?!

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: За добро расположение :)
12.6.2009 20:13:37   
Палешка РР
Па веројатно ти паѓа нивото на шеќер во организмот мами и јас го имам истиот проблем.
Ништо ти само јади си благо, така и ќе ставиш некое килце user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: За добро расположение :)
12.6.2009 20:16:57   
mami
eeee да се ставаа така килца сега ке бев прасенцеuser posted image user posted image user posted image еве и сега додека ти пишувам си ручкам едно од на Лука Киндерот...многу убави чоколатца, прееска си мснавме една милка и до вечер ке падне уште нешто благо сигурноuser posted image user posted image ама продолжувам, не се откажувам од нив

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: За добро расположение :)
12.6.2009 20:30:10   
Палешка РР
Добро ме потсети. Нешто не сум баш расположена, одам по чоколадо user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: За добро расположение :)
21.6.2009 2:04:31   
biljanaM
јас за добро расположение си пуштам музика за релаксирање и се исклучам на моменти.....user posted image

_____________________________

Ил смо само ту због рамнотежа меџу звездама.....

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: За добро расположение :)
24.6.2009 12:46:51   
Палешка РР
Нешто ми беше паднат серотонинот, па кога и влегов на Милка чоколадата, лелееее user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот biljanaM)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: За добро расположение :)
24.6.2009 12:58:17   
mami
хахах јас се предозирав со цедевита од сабајле, ама сега кога ке отидам до продавничка и кога ке си купам еден гооооолем сладолед и ке си го мснам така убаво...уф уф

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: За добро расположение :)
26.1.2010 19:44:15   
Bitolcanka
Навистина благото е поттик за позитивно расположение и енергија. Прва асоцијација на благо е чоколадото user posted image Го обожавам ммммм. Барем еднаш во дневно (и почесто) морам да каснам нешто благо, инаку - како да сум во ПМС user posted image user posted image user posted image

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: За добро расположение :)
29.11.2013 13:20:52   
Mihaela 2010
Ако наутро  посакате да јадете нешто благо, знајте дека имате недостаток на хормонот за среќа, серотонин и дека организмот бара тоа да го надоместите.


Uff jas sum zavisnik na blago i toa postojano,preku cel den nikogas ne bi odbivala blago...najcesto mi se jade blago posle rucek....ama pa ete srekjna sum siuser posted image user posted image ,pogotovo koga ke go izedam blagoto

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: За добро расположение :)
21.3.2014 0:05:16   
Defne90 RR
Значи јас сум среќна во последно време и тоа многу изгледа.Ич ама ич не ми се јаде благо веќе откако почнав да внимавам на тоа што и колку внесувам секојдневно.Изгледа мене ме прави среќне сликата што си ја правам во глава колку само поубаво ќе изгледам ако успеам да симнам некој киолограм.Тоа дефинитивно пали,јас искрено сум си и фантазер и можам расположението да си го поправам и така да сум сама барем половина час и да си фантазирам и замислувам нешто убаво.

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 11
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?