|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Спорт - кој и кога?
21.10.2013 22:14:01   
Felly RR
Пливање кај нас само во летоuser posted image а за танци, гимнастика и нешто сл. и јас мислев, значи одговара возраста.user posted image Само да се распрашам кај нас како е, од која возраст имаат групи.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Спорт - кој и кога?
22.10.2013 3:52:30   
masa
Nie na 3ipol trgnavme na mideren balet so toa sto delumno ucat i klasicen balet,a grupata e od 3 do 6 godini.Porano mislev deka se iskompleksirani tie majki sto si gi pravat kerkite balerini,no sega gledam deka e srekna i i se dopaga i toa e najvazno.Go odbravme ova samo zatoa sto nemase druga moznost za vozrast od 3 godini.Inaku planirav od 4 da ja zapisam na gimnastika za da se "iskrsi" zosto na vozrast od 4-5 se ucat najdobro spaga,kolt i drugi potezi,no gimnasticarite ne rastat,pa veke od skolska vozrast ke odese na nekoj sport,moja zelba - odbojka,najmnogu zaradi izgradbata na teloto,rekreativno,ne so ambicii da ja pravam profesionalen sportist.No eve moze sudbinata ke saka da stane prima balerina user posted image nasproti moite planovi.
Inaku namesto da si ide doma izmorena i mirna e uste poenergicna i potemperamentna,no barem pocna da go drzi ispraven grbot,a prethodno se svitkuvase


(Одговор на членот masa)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Спорт - кој и кога?
3.6.2015 18:37:15   
Боцко
Стефан стана спортски многу активен. Од многу учење и многу знаење отидовме на многу спортување. Па така, од пред три години тренира голф, но бидејќи тука нема услови секое лето одиме по 7 дена на детски камп во Пирин Голф во Бугарија, во близина на Банско. Времето им е одлично структурирано, имаат тренинзи, оброци и заедничк активности а деца има од повеќе држави. На крајот од кампот има завршен турнир и во 2014 освои трето место а лани прво. Голфот е многу убав и смирен спорт па ако некого го интересира повеќе, нека пише и ќе му пратам флаер бидејќи и годинава одиме па може некое РР-јче да не дружи.

Од она што го имаме тука, одиме на пливање на Олимписки, 2 пати неделно, шах 2 пати неделно и од неодамна фудбал (од светско наваму полуде по фудбалот?!)

_____________________________

Sometimes it is the people who no one imagines anything of, who do the things that no one can imagine.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Спорт - кој и кога?
4.6.2015 8:23:37   
AneLav RR
Јас се нервирам во градов што нема никакви активности за деца од три години. Игротеките се катастрофи смрдени има родители што по цел ден децата ги оставаат.Моментално ќеркичкава ја носам на играорна да го гледа братучедот и има желба да игра само не ја примаат мала била од 6 години дури. Се мислам летово синко дса го носам на пливање ама не знам дали има пливање за дечиња од 3 години, а кога ќе си помислам каде тренираат ми се темни зедно со жаби ако има толаво езеро никој ништо не презема. Катастрофи.user posted image


_____________________________

Не плаши се од бавниот чекор, плаши се од стоење во место!

(Одговор на членот Боцко)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Спорт - кој и кога?
6.6.2015 17:19:48   
Defne90 RR
Јас од ова лето здравје боже планирам поголемиот синко да го запишам на фудбал.Ионака нема да оди на градинка цел јули и август а дома пред компјутер да седи цело време некако не ми иде.И си намислив дека ем ќе се раздвижува со другарчињата и ќе се релаксира ем ќе му биде пополнето времето.Уште мму немам кажано,ама знаејќи го колку многу сака да игра такви игри и да се дружи сигурна сум дека ќе биде воодушевен.user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот AneLav RR)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Спорт - кој и кога?
7.6.2015 14:59:16   
Snowhite RR
И кај нас нема никаков спорт за деца под 6-7 години, мислев дека гимнастика запишуваат помали, зашто и во градинка имаат час по фискултура, ама изгледа и тие почнуваат од 7 год (немам јас прашано, ама татко ми го пратив и така подразбрал од други родители, немало професор да праша). Сепак ќе морам да прашам уште еднаш таму, а ќе се потрудам и за пливање да ги распрашам, зашто кај мене на работа имаме базен и пливачки школи, па со некој од нив ако се согласат

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Спорт - кој и кога?
8.6.2015 13:17:00   
Kori
Mojata kerkicka trenira gimnastika od 5 godini, a primaat i pomali. Ke odime do kraj na juni, samo sto sega letno vreme e mnogu toplo za bilo kakva aktivnost. Osven vo voda, ama pa nasive bazeni....bljak...

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Спорт - кој и кога?
10.6.2015 14:19:37   
vanessa30
Za plivanje znam deka od 4 godini gi zapisuvaat vo skolata za plivanje pri salta Boris Trajkovski, odi vnuk mi od sestra mi. Sin mi e 3.5 godini pa od naredna godina ke go zapiseme.
Ama go gledam deka mnogu saka karate, da se bori itn, pa da prasam od kolku godini gi zapisuvaat na karate?

(Одговор на членот Kori)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Спорт - кој и кога?
10.6.2015 14:58:15   
vezilka RR
Карате исто може од 4 години. Јас сакав да го запишам Никола, ама од кога ми кажаа дека се забавува растот на детето кое тренира карате, се премислив.
Па од есен сега се мислиме што да го запишеме. Мислевме фудбал, бидејќи на едно место најдовме фудбал за помали, но тој запнал кошарака, а кошарка треба да потпорасне малку.

_____________________________

НАУЧЕТЕ ГО ДЕТЕТО КАКО ДА РАЗМИСЛУВА, А НЕ ШТО ДА МИСЛИ!

(Одговор на членот vanessa30)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Спорт - кој и кога?
6.9.2016 17:51:48   
vezilka RR
Во фаза сме на бирање.. што да се тренира. Во опција на Никола му се три работи, фудбал, некои борилачки (тој ги вика нинџа) спортови или мечување. За фудбал најдовме што каде, во четврток ќе одиме да гледаме, да видиме дали ќе бендисаме. Исто и за неговата огромна желба за нинџи, најдов тренинзи се викаат нинџа клинци, треба да појдеме и да видиме. Е сега ми треба информација за мечувањето. Открив дека има три мечувалски клуба меќутоа на ниту еден од нив не моќам да најдам број, веб страна или нешто за контакт. Дајте ако имате некакво инфо, да им откријам трага и тоа да го провериме, па да се одлучиме што ќе тренираме.

_____________________________

НАУЧЕТЕ ГО ДЕТЕТО КАКО ДА РАЗМИСЛУВА, А НЕ ШТО ДА МИСЛИ!

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Спорт - кој и кога?
7.9.2016 14:08:24   
Hopeful RR
vezilka RR, да не линкувам тука, побарај на ФБ Зоран Стојановиќ, тренер е по мечување во клуб Ескрим и татко на мој колега user posted image Јас цел живот болна по мечување и мислев не може да се тренира во Македонија, и тек на стари години дознав. Сега ако имам прилика, би се запишала, има и такви тренинзи user posted image

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Спорт - кој и кога?
17.9.2016 17:25:20   
mommy_angels RR
Сега ме збунивте,зашто и како каратето го успорува растот на детето?.Јас баш повеќето каратисти што ги знам,не се нешто малечки.Баш најдов во моја близина тренинзи за карате и мислев да ја запишувам А.Ајде сега убаво да ми објасните од каде тоа дека каратето негативно влијае на растот на детето ?

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Спорт - кој и кога?
21.9.2016 11:19:33   
Hopeful RR
Првпат слушам за ваков муабет, колку што знам, сите боречки вештини се страшно добри за дете, од повеќе аспекти. Мислам да ја запишеп и ич да не се секираш. Ќе вежба, ќе учи концентрација, самоконтрола, самоодбрана, дисциплина... јас секако планирам нешто такво за моите, здравје кога ќе имаат минимум потребна возраст.

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Спорт - кој и кога?
29.9.2016 18:10:03   
sandriana RR
Јас 5 години тренирав карате, и не останав помала од она што ми доделиле гените user posted image
Има многу профи каратисти што ги познавам, што не се воопшто со помал раст од предодреденото.
Кај нас Тина веќе 3та година оди на танц во склоп на градинката, од оваа година и Илина ќе се вклучи во истата активност.
За класичен спорт Тина се уште не пројавува интерес, иако и предложивме пливање и аикидо (мој другар е тренер, па да ја вклопам таму имав идеја). Од следна година би одела на играорна (веќе 2 години ја зборува). Илина е талент за качување, пењач на карпи ќе ја правам :D

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Спорт - кој и кога?
29.9.2016 18:14:00   
sandriana RR
Јас 5 години тренирав карате, и не останав помала од она што ми предодредиле гените user posted image
Моите девојки за сега се занимаваат со танци - Тина веќе 3та година посетува часови во рамки на градинката, а оваа година и Илина ќе посетува.
За спорт на Тина и предложивме пливање и аикодо, но за сега не е заинтересирана. Инсистрира на играорна, ама ќе почека уште една година за тоа.
Малово ми е роден пењач, мора да ја испробам на карпа user posted image

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 65
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?