|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Веронаука во училиште - да или не
19.5.2009 23:40:30   
Боцко
Иако многу експлоатирана тема, би сакал да го знам вашето мислење, дали треба во училиштата да се изучува веронаука и зошто?

Јас лично сметам дека нема потреба. Како воншколска активност е во ред, но во организација на МПЦ, ИВЗ итн вон училиштата. Со пари од даночните обврзници владата да организира во училиштата по мене не е во редл.

_____________________________

Sometimes it is the people who no one imagines anything of, who do the things that no one can imagine.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Веронаука во училиште - да или не
20.5.2009 8:28:07   
mami
тука те поддржувам...ако некој сака да учи тоа треба да биде по негова желба а не некој да му ја наметнува со оцена и испрашувања..нека си има организирано во црквите и џамиите и синагогите и каде и да било и нека оди кој сака

(Одговор на членот Боцко)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Веронаука во училиште - да или не
20.5.2009 17:59:42   
Еца
Боцко, мами ги потпишувам вашите коментари, иако сум многу религиозна, сепак сметам дека сте потполно во правоuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Веронаука во училиште - да или не
17.12.2009 10:53:15   
mami
Како сте по ова прашање? ЈАс сеуште си стојам на тоа дека не треба да биде во училиштата

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Веронаука во училиште - да или не
17.12.2009 11:09:35   
profesorica
нема потреба според мене.може факултативно да биде за оние што сакаат само.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Веронаука во училиште - да или не
17.12.2009 13:48:34   
ananikol
Definitivno-ne!!!!!
Ne,za onoj nacin na koj sto toa predlozeno, da se delat decata od eden ist klas  koga ke treba da se odrzi casot po veronauka pa hristijancinjata  vo eden kabinet a muslimancinjta vo drug pa posle problemi-pa normalno.
Ami mene mi se sviga principot po koj ucat ovde,site zedno na eden ist cas ucat za razni regligii i znaat deka osven hristijanskata i muslimanskat vera postojat i mnogu drugi i site gi pocituvaat.
Sinceto znae kako da im go cestita i Ramazan i Kurban Bajram na edno albansko smejstrvo koe zivee vo blizina ili na drugarcinjata koi se muslimanska vera na skolo a toa go nauci na skolo.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Веронаука во училиште - да или не
17.12.2009 13:52:23   
arh_diz
jas mislam deka netreba da ima redovna nastava fakultativna moze koj saka neka uci nemam nisto protiv

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Веронаука во училиште - да или не
17.12.2009 13:56:59   
Палешка РР
И јас сум религиозна, но никако не сум за веронаука во училиштата. Сметам дека тоа е затупување на децата. Ако некое од нив во текот на животот се одлучи за таков позив може, но вака сите да бидат приморани да учат не е фер. И да се работи за историја на религии против сум, бидејќи тоа се изумрени науки.

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Веронаука во училиште - да или не
17.12.2009 13:58:52   
mother 29
КЕ СЕ ВРАКАМЕ НИЕ 100 ГОДИНИ НАЗАД,ако се на мисла нешто да воведуваат нека воведат сексуално образование!user posted image од тоа барем нешто корист ке имаме!user posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 9
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?