|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Пеперутки во стомак!!!
11.11.2009 11:04:36   
Tanja K.
Леле луѓе морам на некого да се искажа,ама искрено.Денес на уцилиште кај керками имаат наставнички сове.Ние сме предложени да одиме директно во второ,но сега ке одлучат ДА или НЕ.Откако дознав дека денес е советот,ми се стресоа и раце и нозе.Цело време сум во дрижење само да ми помине времето побрзо.Имам чувство некое безвезе во стомак,како пеперутки да ми летаат.Само си плачам од радост(мислам дека ке ја префрлат).Незнам што да ви пишам друго,бидејки целата се блокирав.Одам да пијам еден бедоксин.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Пеперутки во стомак!!!
11.11.2009 11:14:04   
mami
само малечката е предложена да оди во второ директно? тоа како според степенот на развиеност или незнам што? Па тоа е супер...честитки...

(Одговор на членот Tanja K.)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Пеперутки во стомак!!!
11.11.2009 11:19:17   
Tanja K.
да мами бас така.Знае да чита и кирилица и латиница ,писува собира одзема.Се што е потребно за второ одделение.советот е во 12 а јас до тогас леле мајко сто ке правам.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Пеперутки во стомак!!!
11.11.2009 11:25:22   
Еца
Па тоа е супер, супер!!!Што ќе правиш? К е се радуваш и ние со тебе.Браво!user posted image user posted image user posted image За нашата рингерајка- генијалкаuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Tanja K.)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Пеперутки во стомак!!!
11.11.2009 11:49:09   
arh_diz
Bravo toa e super cestitkiuser posted image user posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Пеперутки во стомак!!!
11.11.2009 11:50:12   
mis.
Тања па треба да скокаш од радост имаш дете генијалец.И јас кога одев на стажирање се среќавав со такви ученици да прескокнуваат одделенија тоа се најчесто деца напредни со викок коефициент на интелигенција.user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Пеперутки во стомак!!!
11.11.2009 11:54:31   
mother 29
ајде  тања уште десетина минути...пеперутки.......... и после правец второ оддuser posted image  user posted image   user posted image   user posted image   user posted image   user posted image

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Пеперутки во стомак!!!
11.11.2009 12:46:22   
mami
Па тоа е супер, супер!!!Што ќе правиш? К е се радуваш и ние со тебе.Браво!user posted image user posted image user posted image За нашата рингерајка- генијалкаuser posted image


немам други зборови..Браво!!!! а ти мамо, не туку се туфкај, ајде да частиш во барот...

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Пеперутки во стомак!!!
11.11.2009 12:51:13   
Mila na mama
Браво за ќерката на Тања. user posted image Е баш ми е мило што се работи за така интелигентно девојче. Ете светот на жените останува!

_____________________________

love u all

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Пеперутки во стомак!!!
11.11.2009 13:13:46   
Tanja K.
uste nema nikakov odgovor.mm e vo skolo i gi ceka.stom ke ima nesto vednas ke vi kazam.

(Одговор на членот Tanja K.)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Пеперутки во стомак!!!
11.11.2009 13:34:48   
Tanja K.
Mamici da se pofalam.Do petok sme prvo,od ponedelnik vtoro.Sega sum na sedmo nebo.Za castenje nema problem,samo kazete sto sakate i kade i koga.Fala mnogu za celosnata podrska vasa vo ovie nekolku moi saati "teski".user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Tanja K.)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Пеперутки во стомак!!!
11.11.2009 13:36:27   
mother 29
user posted image

бравоооооооооооооооо!

(Одговор на членот Tanja K.)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Пеперутки во стомак!!!
11.11.2009 13:36:46   
Еца
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Tanja K.)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Пеперутки во стомак!!!
11.11.2009 13:37:38   
mami
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

браво!!!!

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Пеперутки во стомак!!!
11.11.2009 13:43:50   
profesorica
Браво!!! честитки и од мене, тоа е супер вест-user posted image user posted image user posted image за нашата генијалка!!!

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Пеперутки во стомак!!!
11.11.2009 19:31:07   
Bogdancanka
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image i cestitki za nasata genijalka!!!!

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Пеперутки во стомак!!!
11.11.2009 19:37:01   
Enika
yeeeeeeeeeeeeeee eve cestitki od mene i samo uspesi da ja sledat malata genijalkauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Пеперутки во стомак!!!
11.11.2009 23:03:14   
Tanja K.
Фала на сите за убавите зборови.Но да ви кажам,кога ја земав од школо,дали од возбуда Елена плачеше и вика несакам во второ.А до вчера го зборувавме тоа дека има шанси да оди во второ и тоа се некои другарчиња што ги знае.Несакаше да разговара со никого,бегаше сама во соба.Се исплашив максимално.Но,по извесно време дојде кај мене и вика,мамо зошто само јас да одам во второ,мозе ли и Ели и Карина да дојдат со мене.Душиче таа си плачела за другарките.Па тешија дека ке биде до училницата нивна и дека кога сака ке може да оди да ги види сите другарчиња.Се исплашивме сите дома,дали се прави вистинскиот чекор или не.Но сепак тоа е за нејзино добро,а воопшто не е заради нас.Да не заврши средно школо на 19,5год.туку на време како што сме биле ние.Колку ни е катастрофа школството,тоа е чудо.Кога сакавме лани да ја запишеме,ни рекоа дека за 26 дена не ја фаќа законот.И што сега?Мислам дека ке се вклопи како што треба.Многу се плашам да не случајно биде во оделение каде што никого непознава,а веке сите други меѓу себе се знаат,Може да делува многу лошо на нејзината психа.Но ние сме тука за разговор и работа малку повеке тогаш со неа.

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Пеперутки во стомак!!!
11.11.2009 23:24:25   
nadica
Mila tanja pa imas kerka koja e napredna raduvajte se bravo a na nea objasni i taa e pametno dete ke te razbere jas veruvam a za drugarcinja sekako ke si najde Uste ednas bravo i cesritki

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот Tanja K.)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Пеперутки во стомак!!!
12.11.2009 23:12:17   
Natasha5
Леле браво честитки и од мене баш уабво.

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Пеперутки во стомак!!!
19.11.2009 10:38:32   
Tanja K.
Морам да кажам ,а ако не тука тогаш незнам каде,дека од денес сме во второ одделение.Цела ноќ не сум заспана со мислите,како ке биде и од нејзина страна ,а и од страна на новите другарчиња.Сабајле кога мм ја однесе Елена ,сите се собрале околу неа,па веднаш и нашле место кадењ да седи,и кажале која ке биде нејзина фиока за да си ги става сите работи,била како во центарот на вниманието.Се разбира како нов ученик,сите ја прашувале се и сешто,на што се гордеам дека не се срамела,туку веднаш почнала со разговор и запознавање на дечињата.Ке видиме како е она задоволна дури откако ке ја земам после од школо.Колку е таа возбудена,мислам дека ние сме дупло повозбудени.Сега ке имаме повеке работа ние дома со неа,Бидејки тие ги поминале скоро сите букви,што нас тоа не ни е проблем ,туку пишувањето  онака баш школски треба да се вежба,и да се стигнат другите деца.Минатата недела ни парна едно предно млечно забче и како да се случи чудо со детево,како одеднаш да ми порасна.Иако е мое можам да ја увидам разликата се разбира на подобро,што ме радува повеќе.Ке ви пишам попладе како сме поминале,на прв ден во второ одделение.

(Одговор на членот Tanja K.)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Пеперутки во стомак!!!
19.11.2009 10:45:45   
profesorica
колку убаво тања к.-баш ми е мило и user posted image user posted image user posted image user posted image за второодделенкатаuser posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Tanja K.)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Пеперутки во стомак!!!
19.11.2009 10:51:44   
mami
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
јухууу, Браво Браво....немам други зборови..и јас почнав да ги осекам пеперутките...

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 23
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?