|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 4 5 [6]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Како ги облекувате децата за во градинка?
7.11.2013 14:46:21   
princessa
bucko mal gumeni cizmicki se nosat isklucivo koga e ladno i e vrnezlivo vremeto ne znam sto krivo si me razbralauser posted image . Ako zivees vo avstralija drugo e toa. Ama ovde za vakvo vreme gumirani pantaloni i cizmicki za nadvor se zadolzitelni.

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 126
   RE: Како ги облекувате децата за во градинка?
8.11.2013 4:26:02   
bucko mal
Da pogresno sum te razbrala,kaj nas se najmoderni cizmickiteuser posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: princessa

bucko mal gumeni cizmicki se nosat isklucivo koga e ladno i e vrnezlivo vremeto ne znam sto krivo si me razbralauser posted image . Ako zivees vo avstralija drugo e toa. Ama ovde za vakvo vreme gumirani pantaloni i cizmicki za nadvor se zadolzitelni.



_____________________________

You have to dream if before you can do it.

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 127
   RE: Како ги облекувате децата за во градинка?
2.12.2013 13:31:44   
Mihaela 2010
Mislam deka im e dosta toplicko vo gradinka,ama bidejki se vrakja peski do doma,ja oblekuvam po hupahopki,tenka bluzicka i trenerka gore ama i imamm kazano ako i e zesko da si kaze da ja soblecat...podobro da e potoplo oblecena otkolku da i studi

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 128
   RE: Како ги облекувате децата за во градинка?
7.11.2014 9:10:53   
Felly RR
Имам пишано погоре како ја облекувам М за во градинка - главно хеланки со блузиче, памучно фустанче, и сл. Сега прашањето ми е друго. ВОспитачкава и нас ни има кажано на родителска да ги облекуваме комотно и да им биде лесно за соблекување/облекување кога одат во тоалет. Е сега денес ја облекувам во едни панталончиња, и на секое облекување реакцијата од М е „Мамо, учителката ни вели да не одиме во панталони“ па јас и објаснувам дека овие се со ластик, учителката вели да не се носат ако се со патент и со закопчување. Е исто и едно памучно џемперче има со петличиња, ама ептен е тесно во ракавите, и не се растегнува, па М не може сама да ги крене нагоре кога се мие раце на пр. И учителката и рекла „М, ова да не го носиш во градинка“ Малку се изнервирав, ама ај реков да видам и вие што мислите, да не сум јас малце пристрасна, па сметам дека малце претерува.
Значи ништо не им вели за прстени, белезици, лакирани нокти, а и смета што џемперчето е со тесни ракави. Па сигурно не се мијат раце 10 пати.user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 129
   RE: Како ги облекувате децата за во градинка?
8.11.2014 20:50:24   
Snowhite RR
Felly rr да ти кажам и М истото ми го кажа, јас мислев дека тој нешто измислува, ама изгледа не. Значи и јас го облекувам претежно во тренерки, а се случува ете некогаш да му се валкани или перени не се исушиле, а некогаш и ете тој сака да носи панатолони и јас му облекувам зашто па во зимно време многу не излегуваме и ако не му ги облечам за в градинка ќе ни останат неизносени, ама сепак тоа се пантолони или сомотни или некои така покомотни. И пред една недела носеше едни такви кои пред тоа му беа големи и сега му беше ќеф да ги облечи и ми вика, Мамо учителките рекоа не со пантолони во градинка, и си помислив и јас дека тоа е најверојатно поради тоа што ги носеше со колан, зашто му паѓаа и морав да му ставам а нив најверојатно ги мрзи да ги облекуваат. Малку се изнервирав и јас, зашто се случува еднаш месечно да облечи пантолони, претежно е во тренерки и не можат да им помогнат, па тоа им е работа

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 130
   RE: Како ги облекувате децата за во градинка?
8.11.2014 23:25:19   
mommy_angels RR
Kaj vas barem vi kazauvaat,a kaj nas vo gradinka nitu kazuvaat ,nitu gi sreduvaat.Ako nosi bodi ,nikako ne e zakopcano i e zguzvano na gazeto.Ako pak e vo fustance ili suknicka obavezno toa se naoga nad gazeto.Zatoa kerka mi e ili vo helanki ili pak vo trenercinja.E sega moram da gi pofalam seka ako primetat deka e toplo, a deteto e poobleceno,obavezno go presoblekuvaat vo potenko bluzice(od rezervnite alista)

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 131
   RE: Како ги облекувате децата за во градинка?
8.11.2014 23:51:49   
Snowhite RR
Κај нас па не ги пρеслеκуваат, сρеќа моиве не се потат, ама една мајκа стално κога ќе го земе сама си го пρеслеκува зашто сеκогаш е жива вода и само се неρвиρа зошто таму не го пρеслеκуваат туκу го оставаат таκа испотено


_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 132
   RE: Како ги облекувате децата за во градинка?
9.11.2014 0:54:37   
Defne90 RR
Секогаш си го облекувам синко така да му биде комотно и да се чувствува удобно во облеката што ја носи.Избегнувам да му облекувам некои стегнати панталончиња или фармерки,па гледам да е предимно во тренерки.Секако за да може послободно да се движи и да си игра таму.Инаку секогаш ако е топло им облекуваат потенки блузичиња од резервните,ако видат дека некое се испотило одма го пресоблекуваат,и секогаш им помагаат да се облечат и е среден кога ќе си дојде дома.Така да супер задоволна сум од таа страна.user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 133
Страница:   <<   < Претходна страница  2 3 4 5 [6]
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 4 5 [6]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?