|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Игротека за поголеми деца
19.10.2012 15:43:30   
vesna1
Имам една замисла и сакам да ги чујам вашите мислења. На мисла сум да отворам игротека за поголеми деца односно од 7 до 13-14 год.
Сакам да ставам еден подиум за играње со топка и рефлектори, некој x-box,play station, и на пр. некоја маса за пинг понг или кош наместо тоа.
Што мислите би одело ли таков бизнис.
Би славеле ли роденден на вашите деца? Се разбира планирам да ставам нормални цени нешто 1700 ден. за два часа, пијачки со ниски цени.
И кажете некој предлог уште што би требало да ставам.user posted image
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Игротека за поголеми деца
19.10.2012 16:09:44   
Barbicki2
super ti e idejata,ovde isto pogolemite deca go pravat rodendenot vo edno kako disko ima fliperi,fudbalcinja i bilijard,reflektori,i da ti kazam ima mnogu deca tamu sto go pravat,dobra ti e idejata.

(Одговор на членот vesna1)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Игротека за поголеми деца
19.10.2012 16:20:03   
miana

ИЗВОРНА ПОРАКА: vesna1

Имам една замисла и сакам да ги чујам вашите мислења. На мисла сум да отворам игротека за поголеми деца односно од 7 до 13-14 год.
Сакам да ставам еден подиум за играње со топка и рефлектори, некој x-box,play station, и на пр. некоја маса за пинг понг или кош наместо тоа.
Што мислите би одело ли таков бизнис.
Би славеле ли роденден на вашите деца? Се разбира планирам да ставам нормални цени нешто 1700 ден. за два часа, пијачки со ниски цени.
И кажете некој предлог уште што би требало да ставам.user posted image

Vo igrotekata HAPPY (mislam deka se vikase ) vo novo lisice ima oddel za mali deca i oddel za pogolemi za nad 12 god.
Vo toj oddel ima bas vaka kako sto imas ti napisano..So topka,so relektori,sank i sl.
Znaci vo edna igroteka ima poveke prostorii za rodenden. Nie bevme vo edna mala na rodenden i poinav i vidov deka ima i za pogolemi deca i na sekoja prostorija si pisuva civ rodenden se slavi vo momentot. Mm bese kaj koleska od rabota kaj nejzinoto dete na rodenden so kerkami - vo toj oddelot za pogolemki ( samo kerkami bese mala i se plasese od muzikata i od temnicata ) user posted image
Ideata e super,samo najdobro mislenje za ova bi ti dale deca na taa vozrast - dali bi sakale da slavat rodenden na takvo mesto,bidejki na taa vozrast veke znaat sto sakaat i prebiraat user posted image

(Одговор на членот vesna1)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Игротека за поголеми деца
19.10.2012 17:44:07   
Sandric
I jas mislam deka idejata e dobra i bi slavela taka rodenden dokolku deteto saka

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Игротека за поголеми деца
20.10.2012 0:24:10   
Andriance
Igrotekata se vika Be Happy, i ima takov del..ama toa e samo edna mala prostorija koja bas ne e celosno dovrshena...mnogu povekej se koristat pomalite...koga bi se spoil so delot shank, disko ping pong ( kosh ne bi staila0 bi bilo super

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот Sandric)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Игротека за поголеми деца
20.10.2012 9:49:55   
vesna1
Jas znam deka Bi Happy ima takov del,ama zbesnati se so ceni mislam deka najmalce 2500-3000 den. im e samo prostorot i pijackite im se dosta skapi.
Jas mislev da idam so poeftini ceni.
Sakav da go cujam vaseto mislenje kako roditeli,bideki imam mnogu od mojata okolina koi razmisluvaat:golemi se veke sto ke im e rodenden,neka zeme 3-4 deca i neka idat vo Mc Donalds ili nekoja slatkara.
Pa ako poveketo vaka razmisluvaat da ne se izlagam na trosoci dabe.
Inace imam kerka od taa vozrast 12 god. i sega hit im e Vulkan. Mislam deka malce e preterano da igraat na sipki i da palat ogin.

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Игротека за поголеми деца
20.10.2012 11:27:42   
Maca25
весна, зарем работи уште Вулкан?!? божеее!!
Ти сакаш да отвориш клуб за деца. Идејава ти е супер. Веќе децата од 12-13 години не сакаат да одат по игротеки, а освен МекДоналдс и кафичи не знам што друго им се нуди за славење роденден. Треба само многу да внимаваш како ќе го уредиш просторот, да не испадне многу детски.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот vesna1)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Игротека за поголеми деца
20.10.2012 12:43:32   
Џесика
Идејата е супер. Можеш да настапиш со називот „Клуб“, а не игротека, и не мора да е само за родендени, може и да се развие до тој степен да млади тинејџери си го изнајмуваат и без поводи, кога веќе ќе ставиш и плеј стејшн, фудбалчиња, диско-простор, кош, билјард, може да постигнеш многу повеќе од само игротека... Со среќа и сигурна сум дека ќе успееш...user posted image

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 8
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Ime
Jana9

Ime

Matej (40%)

Martin (20%)

Marko (40%)

Marin (0%)

Mario (0%)


Број на сите гласови: 5

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!