|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Какви мајки сте-дали лажете дека вашите д...
9.4.2013 15:12:00   
anaana

ИЗВОРНА ПОРАКА: Pepelaska RR

Мајки,зошто секогаш се има потреба за расправии за беспотребни работи и бегање од темата ?
Ве молам пишувајте НА темата.


sega kade zgresivme???
jas otvoriv tema koja ne bese za falanje na decata tuku opsto za super mama, za toa kako se custvuva majkata koga nekoj ke i dojde doma i ke i kaze lele rastureno ti e ili sl..
ili koga nekoj ke ti kaze deka ne si go gledas deteto dovolno, ama temata se zakluci so obrazlozenie deka imalo veke takva tema i bevme upateni na ovaa
jas navistina ne znam kade pak gresime

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Какви мајки сте-дали лажете дека вашите д...
9.4.2013 15:14:19   
mama_06
Па Pepelaska RR, anaana отвори тема на која сето ова што го пишуваме ќе беше ОН топик ама админ и ја затвори. Се извинувам, ама каде да пишуваме за она што сакаме? Никој никого не навредуваше на таа тема а овде сме оф топик. Јас просто не знам како да се однесувам овде. Северна Кореа има повеќе демократија одошто овде, во овој момент.

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Какви мајки сте-дали лажете дека вашите д...
9.4.2013 15:15:24   
Mihaela 2010
Nemam sto da lazam i da se falam.delata sami si pokazuvaat.koga nesto napravila za pofalba jas letam od radost i ja spodeluvam so moite epten nekogas koga sum voshitena pa spodeluvam.

(Одговор на членот mama_06)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Какви мајки сте-дали лажете дека вашите д...
9.4.2013 15:15:32   
anaana
Северна Кореа има повеќе демократија одошто овде, во овој момент.


ama ti sledis i vesti... lele koja super mama si
imas vreme i za vesti pa i za severna koreja
ej ova e sala... da ne mi se nalutis :)))))))))))

(Одговор на членот mama_06)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Какви мајки сте-дали лажете дека вашите д...
9.4.2013 15:17:53   
mama_06

ИЗВОРНА ПОРАКА: anaana

Северна Кореа има повеќе демократија одошто овде, во овој момент.


ama ti sledis i vesti... lele koja super mama si
imas vreme i za vesti pa i za severna koreja
ej ova e sala... da ne mi se nalutis :)))))))))))


ХАХАХАХАААА да ме знаете, јасно ке вие дека има неколку години што сум ,навлечена, на Северна Кореа. Стварно, многу ми е закон земјата а мм повеќе и не забележува дека се живо споредувам со таму, знае само значајно да ме погледне кога ќе треснам некојз за СК

(Одговор на членот anaana)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Какви мајки сте-дали лажете дека вашите д...
9.4.2013 15:24:01   
Pepelaska *
Пак ќе ви се смешам,на Северна Кореа не и место во темава.
Не сакам да владее негативна енергија и препукување тука, пишувајте на темава.


_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот mama_06)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Какви мајки сте-дали лажете дека вашите д...
9.4.2013 15:28:38   
anaana
ama Pepelaska, kazi mi kade da razgovarame, ne ni gi zatvorajte site temi pa ke imame kaj da razgovarame. zosto mi ja zatvorivte temata???
sega treba da otvoram nova za sto nemam namera bidejki i taa ke se zatvori
covek veke ne moze da kaze sala, vednas se reagira, i se e toa so zatvoranje na temi so brisenje na komentari

mislam stvarno. imalo mnogu temi kade i pokraj naslovot na temata nekoj kazal i nekoja smesna situacija i bila of topik ama ne se reagiralo vaka

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Какви мајки сте-дали лажете дека вашите д...
9.4.2013 15:30:23   
mama_06
Син ми има 14 месеци и се уште не оди самостојно. Може да застане на нозе и прави чекори но нема уште рамнотежа. ВИсочко е и малку му тежи газето па одвај стои сам. Еден домашен пријател беше кај нас и го гледа дека сам не оди и као да ме утеши: е не се секирај, па љупчо мој на две години заоде,,. Ај да беше муабетот за одење да прифатам, ама од чисто седење така да ми се испонаша...ништо не му реков ама во очите можев да ја видам госпожата негова и тоа беше коментарот нејзин преку него, затоа што претходниот ден се видовме во продавница и као го гушка и ми го зема, па одат да ,купат, животинско ама само тие двајца и : сега ќе те фатам, трчи, трчи ....ауууу абе сам не си можел ти!

(Одговор на членот mama_06)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Какви мајки сте-дали лажете дека вашите д...
9.4.2013 15:33:34   
princessa
svarno ova tema ne odgovara na temata na anaana za super mama. I jas ja sakam nazad temata zasto ima sto da se kaze, drugo e deteto da se fali. Ne treba da se mesaat babi i zabi.

(Одговор на членот mama_06)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Какви мајки сте-дали лажете дека вашите д...
9.4.2013 15:33:53   
mama_06

ИЗВОРНА ПОРАКА: Pepelaska RR

Пак ќе ви се смешам,на Северна Кореа не и место во темава.
Не сакам да владее негативна енергија и препукување тука, пишувајте на темава.



Добро, кој е проблемот сега? Од дрвјата не ја видов шумата? Јасно дека и ке се насмееме и нашалиме , но сите постови ја обликуваат темата а не само еден изолиран кој ПАК е во склоп со темата.

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Какви мајки сте-дали лажете дека вашите д...
9.4.2013 15:35:11   
Pepelaska *
Еве најнајискрено ќе ти одговорам, реагирам вака затоа што во последно време многу често се случува кавгите и негативната енергија од една тема да се префрлат во друга, еве лично јас не можам тоа да го разберам ама ок тоа си е мое.Зошто наместо кавги и навреди да не се развие една конструктивна дискусија полна со различни мислења ( без тепачки ) која кој и да дојде на форум да најде нешто што би му помогнало, некој совет и ете нешто што би го насмеало.
И кога се отвара тема убаво е да напише за што точно треба да се дискутира, да се даде свое мислење,значи да има конструктивен пост.
Имаме многу убави теми,а и нови ке има и ке се отвараат и нема се да се затвора, само нека се смират малку страастите ,на форум сме бре жени.user posted image

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот anaana)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Какви мајки сте-дали лажете дека вашите д...
9.4.2013 15:35:44   
mama_06

ИЗВОРНА ПОРАКА: princessa

svarno ova tema ne odgovara na temata na anaana za super mama. I jas ja sakam nazad temata zasto ima sto da se kaze, drugo e deteto da se fali. Ne treba da se mesaat babi i zabi.


ТОЧНО ТАКА!
Не беше ради -реда отворена таа тема, ама кај што има сила нема правдина.

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Какви мајки сте-дали лажете дека вашите д...
9.4.2013 15:40:02   
Mihaela 2010
I jas mislam deka temata super mama nema vrska so ovaa.pretpostavuvam deka anaana bese inspirirana od sabajleckite prepukuvanja pa i dade ideja.treba da ja otklucite :)

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Какви мајки сте-дали лажете дека вашите д...
9.4.2013 15:41:41   
Bethany
I jas mislam deka temava na Anaana e razlicita od ova. Samo mozebi Anaana poubavo da objasni vo svojot prv post kade ja otvori temata na sto se odnesuva i sto se ocekuva od temava. Pa da prodolzi ponatamu neli user posted image

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Какви мајки сте-дали лажете дека вашите д...
9.4.2013 15:45:17   
anaana
tocno jas bev inspirirana od set_o toa sto iscitav na forumot, mozebi ne napisav na sto se odnesuva mojata tema i ete toa mi e greska
ama nemav namera vo temata da se diskutira za sto se desavalo vo drugi temi i razgovori
verojatno sakav malku da vidam koe e mislenjeto na site nas po prasanjeto bas za super mama, ne za toa dali gotvam jas rucek i dali mm mi pravi pritisok, dali jas sum doma sluginka ili ne. tuku opsto za situacii vo koi sme se nasle kade sme dobile kritika deka ne treba taka so dete pa se cuvstvuvame kako da ne ne biva, nasproti nekoja mamicka koja se moze i se i uspeva. potoa situacija kade barame sovet za nesto povrzano so naset_o dete i sl...
moze ne bese ni naslovot soodveten ama nemase potreba vednas da se zatvori
toa so naslovot bese zaradi sto mama06 napisa ideja za takov naslov a mene ne mi teknuvase kako da ja krstam.

inace zaradi sto se sluci vo temata so obetkite mislam deka bese nekako dovedeno roditelstvoto vo prasanje, grizata za nasite deca, i sl.. iskreno toa me inspirira. bidejki temata bese za obetki pa mozese set_o toa okolu nesovrseni roditeli, roditeli koi ne se grizat za svoite deca da se prefrli tamu, pa da se diskutira od eden poinakov aspekt, znaci da se ostavi temata za obetki da si bide tema za obetki

ne znam moze i nema potreba od vakva tema kako sakate, jas sekako ne se osmeluvam pak da otvoram tema



< Поракaта ја уредил anaana -- 9.4.2013 15:49:35 >

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: Какви мајки сте-дали лажете дека вашите д...
9.4.2013 16:31:00   
AneLav RR
Дечки јас мислам дека тие штоо се „ептен добри“ мајки и тие што имаат „ептен добри“ деца нема да пишуваат на форумов и нема да се замараат со нас „несовршените“ што читаме и пишуваме по форуми за да најдеме некаквво решение да се доближиме до нив. Ај кажете ми колку можам јас да бидам совршена па и моите две бебиња кога живеам далеку од моите и овде не познавам никого ниту пак имам помош од некого се што правам за дома и за нив правам сама се разбира со помош од сопругот. Можете да замислите како изгледам и колку можам да им се посветам на двајцата. Што да правам давам се од себе и се надевам дека ќе израснат во здрави и нормални деца не мора да бидат совршени нека бидат нормалниuser posted image
А окулу фалењата јас не знам која им е целта на луѓето цел живот само некој некого фали и некој со некого е споредуван веќе ми се гади од такви муабети. Сите сме посебни личности како и нашите деца секој се развива и расте на свој начин и битно е дали е среќен на начинот на кој што живее па дали некој го фали или го прифаќа тоа воопшто не е ни битно.Поздрав до сите!!

_____________________________

Не плаши се од бавниот чекор, плаши се од стоење во место!

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: Какви мајки сте-дали лажете дека вашите д...
9.4.2013 16:35:35   
anaana
a be toa da, mene idejata mi bese tamata da e malku posiroka, da se slusnat razlicni kometari bez osuduvanje da si se pozalime, da si kazeme po nekoja maka, po nekoja smeska, nekogas ke dobieme sovet kako nesto polesno da se izvede, i sl..
eve na primer ti zivees sama, dali vo druga drzava ili vo drug grad ne e bitno
pa ke si kazis nekoj problem sto te maci okolu sto i da e povrzano so tebe i roditelstvo. moze nekoj se naogja vo slicna situacija pa ke kaze. znaci site temi na forumov se super, i se za nesto konkretno i cesto se slucuva da se opustime vo razgovori i da izlezeme nadvor od temata. e pa za da ne se prekinuvaat tie razgovori sto ponekogas se super idejata mi bese da ima tema malku posiroka so toa sto fala bogu nema da se pisuva sve i svasta na nea
ne znam dali mi e dobra zamilsata ama sega zasega izgleda ne :)))
pozdrav do site

(Одговор на членот AneLav RR)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: Какви мајки сте-дали лажете дека вашите д...
9.4.2013 21:25:28   
Pepelaska *
анаана, зошто да не се осмелиш да отвориш тема?
Зошто толку лично се сфаќа форумов и мислењата на другите.Побарајте дали има слична во пребарувачот, размислете конкретно за што би се разговарало , па отворете.Не е забрането и никогаш нема да биде а ако некој е пренасочен на друга тема не е туку така од што му текнало на модератор или админ.Па јас сама сум си затварала теми кои лично сум ги отворила.
А конкретно за твојава, ако се сеќаваш се отворија еднаш такви теми развој на бебе , па се направи хаос, и на крај беа заклучени,се знае кои се темите за чат и за се и сешто, а кои за конкретни работи каде некој читател кој бара совет би се снашол брзо и едноставно без да лута.
Сепак такви се правилата на форумот, а наше е да ги почитуваме.

< Поракaта ја уредил Pepelaska RR -- 9.4.2013 21:26:32 >


_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот anaana)
Непосредна врска до пораките: 68
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?