|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Животот продолжува....
28.4.2009 15:25:35   
Еца
Изворна порака Николина:

za zal podocna me snajde nesto uste postrasno koe i den denes nikoj neznae da mi go objasni,se porodiv vo triesetata nedela so carski rez i bebeto ziveese samo 11h.zatoa velam sto treba da bide ka bide nesakam nikoj da rasrevozam zatoa ve molam nemoj da me svatite porgesno do sega ne sakav da zboram za toa ama me pogodi temata i nekako se otvoriv sprema vas zatoa iako sum rastrevozena za toa sto go kazav pred malku ako ve interesira kazete ke vi objasnam sto mozam.i sega posle dve godini sum vo devetnaeseta nedela falamu na boga i se nadevam deka ovoj pat ima drug plan za mene.Zivotot me nauci da bidam mnogu jaka i bez ralkia na se pozitivna.

< Поракaта ја уредил mami -- 25.9.2009 8:09:24 >


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Животот продолжува....
28.4.2009 15:31:11   
Еца
Николина,навистина си храбра личност,секоја чест.Ова нека биде еден пример дека нависитна Господ за сите од нас има планови. Животот продплжува и покрај се,само навистина треба да се биде јак и да се преболат некои работи,а свесни сме дека никогаш нема да се забораватuser posted image user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил mami -- 25.9.2009 8:09:50 >


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Животот продолжува....
28.4.2009 15:35:13   
Nikolina
Elena fala sto otvori tema namesto mene ti blagodaram od se srce.Bi sakala onie koi imale ista ili slicna sudbina kako mojata a nemaat hrabrost da se otvorat deka koga ke resat i tie da gi  spodelat momentite koi gi doziveale i koi gi macat seuste i zaedni da gi prebrodime.zatoa koj saka neka mi pisi sto go interesira slobodno.pozdrav

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Животот продолжува....
6.5.2009 23:24:18   
fibimk
Celosno ja razbiram Nikolina......i jas se osekam taka....pagam vo depresija.....do pred izvesno vreme go cuvav i ehoto......izblede i toa livceto.....ama vo dusava ne e......seuste ne sum podgotvena da go pustam da si odi ........i  da zaboravam!
Samo da se nadevame ke imame druga sansa.......pa so Gospod napred!

< Поракaта ја уредил mami -- 25.9.2009 8:10:33 >


_____________________________

You have to have a darkness....for the down to come!!!!!!

(Одговор на членот Nikolina)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Животот продолжува....
6.5.2009 23:33:04   
Еца
user posted image фибимк,навистина не можам да кажам дека знам како се чуствуваш,но се надевам дека во скоро време ќе знам како ти е на душата кога ќе ни кажеш дека сиuser posted image Со тебе смеuser posted image Господ е голем и за сите нас има планови.user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот fibimk)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Животот продолжува....
19.6.2009 15:09:00   
mami
драги мамички, вашите неродени ангелчиња ве чуваат и ви посакуваат многу срека понатаму, затоа само храбро напред и ке ја здогледате наскоро вашата долго чекана радост

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Животот продолжува....
19.6.2009 15:41:58   
Nikolina
fibimk тебе лично ти се обраќам јас сум само малку маскирана од лични причиниuser posted image друг пат за тоа немој да губиш надеж јас имам многу голема верба во Бога,јас искрено едно време бев исклучена од се не сакав никој да видам и ......... помислував и на најлошото ама Господ ми даде сила да издржам повторно останав бремена,денес влегувам во седми и со голема верба во Бога преживувам и се трудам да останам присебна и длабоко во себе верувам дека се ќе биди во ред,сега се наоѓам баш во тој период кога ми се случуваа сите оние неубави работи плус до пред извесно време имав и проблеми со мажот ми ама полека се средуваат,сега нон стоп одам на контароли и цело време ме факќа паника ама понекогас сваќам дека што треба да се случи ќе се случи па колку и ние да сакаме или не сакаме тоа да се случи,затоа те молам никогас нема да го заборавиме тоа што се случи ама ние сме млади и животот е пред нас ама мора да одиме напред и да не живееме во минатото да тешко е,и верувај тешко ќе ти биди и после кога ќе останиш трудан и не сакам да те запашувам можи ти си похрабра од мене ама јас сум искрена и акосега не се соочиш со тоа после како мене цело време ќе живееш во страв и нема целосно да можиш да се израдуваш на твојата бременост,не дека јас не се радувам јас сум пресреќна и уште не сум свесна понекогаш аам многу мноу сум исплашена и многу ми е тешко нема вечер јас да си легам спокојна знам дека не е убаво за бебето толку да сум потерсена ама  ми е страв да се опуштам се надевам дека и другите ме сваќате затоа гледај сега да се соочиш со тоа ,да се помириш бидејќи одмногу нејасни причини има многу случаи како нашите кои подоцна си имаат по две три здрави и живи дечињ и кои поминале низ истото сто и ние и ми викаат дека цел живот ќе ги боли ама дека сега не ги боли толку да се надеваме дека и нас еден ден нема да не боли толку и нема да се плашиме оти како што реков ШТО Е НАШЕ ЌЕ СИ ДОЈДИ.,и те молам кога сакаш контактирај со мене и мене ми еполесно некогаш ко зборувам за тоа,поздравuser posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Животот продолжува....
25.9.2009 8:12:28   
mami
Николина..сега кога имаш најубаво сонце до тебе се надевам дека болката за првото е барем малку намаленаuser posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Nikolina)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Животот продолжува....
30.1.2010 12:05:11   
Angie^
user posted image bravos za hrabrosta nikolina navistina e taka vo zivotot gospod nesto zema no mnogu poveke dava veruvaj taka da ne se osvrtuvaj na minatoto vo tebe ima nov zivot raduvaj se na idninata i na ona sto doprva doagai na koe sto treba da se posvetis so se sto poseduvas pozz 

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Животот продолжува....
9.2.2011 14:12:26   
stojanoskad
Velis zivotot prodolzuva?Taka e navistina!
A jas cesto se prasuvam kako?,bolkata ja custuvam se uste,milion prasnja imam se uste neodgovoreni,i mozam li da zaboravam vopsto?
NE! znam samo deka bolkata ne pominuva,pa taa i korenja veke fati.Ama bas taka zivotot prodolzuva!

(Одговор на членот Angie^)
Непосредна врска до пораките: 10
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?