|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 4 [5]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Машко или женско дете?
25.11.2014 7:24:25   
caciana
Koga ke imam deca sakam 3.Mozi 2 devojcinja I 1 masko ili obratno,vazno da e mesano,da nema isti polovi vo kombinacijata.

(Одговор на членот Ilina87)
Непосредна врска до пораките: 101
   RE: Машко или женско дете?
25.11.2014 9:51:06   
Defne90 RR
Porano mi bese biten polot na deteto,i mnogu sakav da imam barem edna kerka.Ama ete si rodiv dva sina i da vi kazam pravo sega otkako stanav majka bitno mi e samo da bidat zivi i zdravi.Mozebe koga bi ostanala bremena so treto dete bi posakuvala da bide devojce,ama pak da napomenam ne mi e tolku bitno toa kolku toa da bide zdravo i pravo.Kakvo i da e deteto sekako isto i e milo na negovata majka bez razlika na polot.user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот caciana)
Непосредна врска до пораките: 102
   RE: Машко или женско дете?
25.11.2014 9:59:44   
Anuska14
Имам едно девојче за кое бев пресреќна бидејќи животен сон ми беше да имам керка. Сега сум бремена со машко и мислам дека не е важен полото важно е да се сакаме и да сме живи и здрави....Иако знам дека има луѓе за кои машко дете е врв, достигнување и добивам коментари како добро е што бар второто е машкоuser posted image

(Одговор на членот Ilina87)
Непосредна врска до пораките: 103
   RE: Машко или женско дете?
25.11.2014 11:22:51   
Ki4iko
Имаме едно машко детенце и чекаме второ женско кажа докторката ,ние сите пресреќни што синко ќе си има сестричка user posted image

(Одговор на членот Anuska14)
Непосредна врска до пораките: 104
   RE: Машко или женско дете?
25.11.2014 11:40:24   
AneLav RR
Јас никогаш немав некоја посебна желба мислев на тоа само да родам здрави и прави деца. Сакав едно дете или близнаци ама не размислував никогаш за полот. ММ потајно сакаше ќерка за да и го даде името на баба му што го пораснала. Само ни тој не кажа. Кога дознавме дека носам близнаци не можам да ви ја опишам среќата. Така си добивме и син и ќерка. Ќерката го носи името на баба му а син ми на татко ми.

_____________________________

Не плаши се од бавниот чекор, плаши се од стоење во место!

(Одговор на членот Ki4iko)
Непосредна врска до пораките: 105
   RE: Машко или женско дете?
25.11.2014 13:30:22   
scared RR
Пред се сакам господ да ми подари здраво право бебче, инаку мм сака ќерка или близначиња а јас сум повеќе за момче :)

(Одговор на членот AneLav RR)
Непосредна врска до пораките: 106
   RE: Машко или женско дете?
25.11.2014 21:55:36   
Ki4iko
па секоја мајка сака пред сењ здраво бебе, но кога се зборува за полот,ние си сакавме мешани и така изгледа ќе биде user posted image

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 107
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 3 4 [5]
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 4 [5]
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?