|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Леворакост
5.3.2013 14:13:45   
miana
Мене многу ми се симпатични левораците user posted image
Мм е леворак, и има преубав ракопис
Свекрвами е леворак само пишува со десна а се друго прави со лева( пишува со десна бидејки во школо ја терале да пишува со десна и така ја научиле )
Бабаму на мм е леворак..едното дете ми е деснорак додека малово некогаш пенкалото го фака со десна а некогаш со лева,такада за неа е рано да се каже..Ке видимеuser posted image

< Поракaта ја уредил miana -- 5.3.2013 14:21:12 >

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Леворакост
5.3.2013 14:14:12   
rina13
Јас пишувам со лева рака, ќерка ми ја користи повеќе левата рака но рано е уште да се каже со сигурност. Сум имала проблеми со апарати кои претежно се консруирани за луѓе кои ја користат повеќе десната рака. Еве еден најпрост пример:Оние столчиња на факултет што се со табличка хоризонтална за пишување тоа им е од десна страна за да пишував морав цела да се искривам нели да седнам настрана за да можам со лева да си напишам. Ви средно имавме мал милион на апарати кои беа направени за деснаци, па професорките и викаа снајди се што да правиме номожеме за тебе да измислиме нови. Така да не дека е некој хендикеп ама некако светов го градат за деснаци. И нели секако како и повеќето леваци имам проблем со ориентација лево десно. user posted image user posted image

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Леворакост
5.3.2013 14:26:42   
Bububebe
Јас имам еден бисер од свеки во врска со ова.
Ми вика,ако ја ставиш прв пат да цица на левата града,ќе пишело со лева рака.И обратно,ако ја ставиш прв пат на десна,со десна ќе пишело user posted image user posted image user posted image И јас намерно пред неа на лева града,па еве детево повеќето работи ги прави со десна и пишува со десна user posted image
Тешки глупости!

(Одговор на членот rina13)
Непосредна врска до пораките: 53
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Оди на:






Анкета

Глумам Оргазам...
kikicka

Дали вие имате често лажен оргазам или не?

Често,не сакам да го разочарам (17%)

Понекогаш,кога сум уморна (22%)

Само кога си заслужил (11%)

Никогаш,секогаш го доживувам (49%)


Број на сите гласови: 98

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!