|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Невини лаги
11.9.2009 12:05:57   
mother 29
dali upotrebuvate zakani i go zaplasuvate svoeto dete?od tipot:ako ne jades sega ke dojde losiot covek i ke te zeme?
kako mislete deka deluvaat?

< Поракaта ја уредил Elena -- 11.9.2009 13:24:57 >
Непосредна врска до пораките: 1
   Невини лаги
11.9.2009 12:11:03   
mother 29
kaj nas sega aktuelna e kozata...do pred nekoe vreme bese zmijata:)))))


e sega zakani ,mozebi gresno ja formulirav temata....mozebi podobro ke bese lagi?!

sedi miren dodeka go oblakam,obicno ne mozam da go fatam?!

< Поракaта ја уредил Elena -- 11.9.2009 13:25:11 >

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: zakani i zaplasuvanja
11.9.2009 12:15:57   
profesorica
Јас сум против закани и било какви лаги за да јаде или спие.Порано моите го заплашуваа брат ми така и после детето имаше уплав и проблеми.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: zakani i zaplasuvanja
11.9.2009 12:18:29   
mother 29
zboruvam za nevini lagi...ne deteto da se raspametuva od niv?!

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: zakani i zaplasuvanja
11.9.2009 12:33:24   
mami
ма кај мојон ништо не пали..уште да спомнам коза? одма ке тргне да ја бара..обожава се што е животно и нема страв никаков..ако почнам со ѓубреџијата не ми пали бидејќи имаат голем камион па може само да предизвикам да влезе во камионотuser posted image user posted image user posted image user posted image така да обично му пеам кога го преоблекувам и тоа оние две песнички каде треба да плеска со рачињата па е зафатен и јас набрзина менувам пелена user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: zakani i zaplasuvanja
11.9.2009 12:37:20   
mother 29
user posted image  user posted image  user posted image  ..kaj mene nisto ne pali..lellel kakvi pesnicki?!...si se  brkame celo vreme za jadenje,za soblekuvanje...za se.

ama so kozata e zakon...ke zastane i demek..mi vika psst kozata mamo..meee i ja slusa demek.pa posle i vika :begi kozo begi ....ama vazno jas svrsuvam rabota:)))))))))

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 6
   Невини лаги
11.9.2009 12:39:15   
mother 29
i da ...mislam deka premnogu grubo ja postaviv temata,bi mozele nekoj od administratorite da ja preimenuvaat vo :Nevini lagi.

sorry

< Поракaта ја уредил Elena -- 11.9.2009 13:27:31 >

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 7
   Невини лаги
11.9.2009 13:17:34   
mami
па, на тапшин тапшин танана знае дека треба да плеска со рацињата и на уште една стара српска извидничка песна ама има ритам за плескање рачиња и една од тие две му пеам и само така инаку го бркам гол низ куќаuser posted image user posted image

< Поракaта ја уредил Elena -- 11.9.2009 13:26:59 >

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Невини лаги
12.9.2009 9:07:54   
niki
Po vtorata godina na zivotot decata pocnuvaat da gi izmacuvaat razlicni stravovi, stanuvaat poveke svesni za sebe i svetot okolu niv i pocnuvaat da se plasat od cudovista, iznenadni zvuci od nepoznati i sl. Nie veke se soocuvame so vakvite stravovi i nejzinite reakcii se burni sekogas bega i bara zastita najcesto kaj mene ako sum prisutna ili od nekoj drug koj i e blizok i poznat ako mene me nema i place. Gledajki ja kako se odnesuva ni na kraj na pamet ne mi paga so bilo sto od toa dda ja zaplasuvam i na hororot sto go dozivuva uste poveke da doprinesuvam tuku se trudam stravovite da gi nadmineme.
Zatoa moj sovet vi e mamicki da ne koristite ni nevini lagi zosto toa sto za vas e nevino ne e  i za vasite deca, site se sooccuvame so problemot  nejadenje, so beganje pri presoblekuvanje i se e toa normalno i treba da se prifati kako takvo i da im se dozvoli da go pravat bidejki toa gi pravi svesni za svojata licnost, tie se deca a ne vojnici koi treba vo rok od 5 minuti da se oblecat da izedat odredena kolicina hrana vo odredeno vreme. So pesnicki igracki mozete da im go zadrzite vnimanieto se dodeka ne gi pomine toj period i ne naucat deka treba da bidat mirni za da se oblecat i da jadat pa da si igraat.
Za oblekuvanjeto svekrva mi stalno i vika ke se razbolis ako ne se obleces i ke te nosime na lekar, a mojava ima strav od lekar i se oblekuva, no iako ova ima efekt vo dadeniot moment vo situacii koga mora da odime na lekar togas e vojna so nea i vristenje tamu kolku ja drzi glas se dodeka ne zamineme. Zatoa jas sum protiv  lagi i zaplasuvanja.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Невини лаги
12.9.2009 9:14:40   
profesorica
Се сложувам! user posted image user posted image user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил profesorica -- 12.9.2009 9:15:21 >


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Невини лаги
14.5.2010 1:21:01   
sinolicka
ne go plasam ne sakam da mu napravam fobija od nesto.ako nesaka da napravi nesto ke go zaigram ili ako na seka da jadi mu pustam pecnicki ili nekja igracka.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Невини лаги
14.5.2010 11:36:14   
big_mama817
не го лажам или пак да го заплашам со нешто доколку не направи секогаш секогаш сум реална на пр.бидејќи има проблем со столицата значи има запек секогаш кога  не сака да јаде му објаснувам убаво дека ќе го боли газето и дека послем плаче и послем некое време си јаде нормално user posted image

_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

(Одговор на членот sinolicka)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Невини лаги
2.9.2010 10:27:57   
beki RR
Мислам дека заплашувања од никаов ти не се добри.Внук ми го плашеа со полицаец, сега ќе дојде полицаецот да те земе.Леле, детето каков страв имаше од полицајци, само да ги видеше на улица вриштеше.еднаш ги застана полицаец кога се возеа со кола.Толку многу плачеше што полицаецот мораше да  ги пушти.

(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Невини лаги
3.9.2010 8:49:54   
blue_blue
не ги плашам со чудовишта, полицајци, бабароги и сл. од истата пришина која ја навела Ники. Знам да им кашам ако не јадеш нема да одиме надвор бидејќи мора прво да јадеме за да одиме. Ако не сакаат да дајат - арно не им давам, секако ќе изгладнат до следниот оброк па ќе јадат тогаш - не бркам деца со тањир низ дома, надвор не носам храна - кај мене дома се јаде во кујна на столче и крај. За облекување истата финта ја применувам - дај да се облечеме за да може да си играате, или за да може да одиме надвор. Тоа увек пали и мислам дека е сто пати поефикасно од лажги, а и вистина е. Во принцип не сакам лажги, секогаш кажувам како е и не ветувам нешто што не можам да исполнам

(Одговор на членот beki RR)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Невини лаги
6.1.2016 16:11:07   
marchi
za lagi upotrebuvame epten cesto ama ne lagi od tipot da dolevame strav.sepak dete ako ne izlazes nikogas nema da go ubedis niti da izlezes na kraj so nego.

(Одговор на членот blue_blue)
Непосредна врска до пораките: 15
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?