|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 5 6 [7]
[Анкета]

Предности и мани на цуцлата


За цуцла
  64% (95)
Против цуцла
  35% (52)


Вкупно гласови: 147


(Последен глас : 20.1.2016 23:08:43)
(Гласањето трае до: -- )
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Предности и мани на цуцлата
20.7.2015 13:28:46   
Felly RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: gina


sakav da ve prasam dali im davate lazacki cucli jas dva dena mu stavav koga placese mnogu pa sega ne mu ja stavam mi e strav pa posle gradata da ne si ja misli lazacka






ИЗВОРНА ПОРАКА: Hopeful RR

Лажливки не му давај од одма, бар нека почне малку подобро да цица. Почекај некоја недела. Моиве прво нејќеа, па откога им купивме друг вид цуцли, ги прифатија и дури почнаа подобро да цицаат, изгледа им се извежба рефлексот за цицање. Сега им давам секогаш кога ќе посакаат и веќе секој си има омилена цуцла user posted image


ИЗВОРНА ПОРАКА: lolla


За лажливка, јас сум против, не сме користеле, ама знам дека препорачуваат по 6 недели, додека се регулира млекцето.




_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 151
   RE: Предности и мани на цуцлата
20.7.2015 19:32:31   
gina
pa sinoka jas pak mi staviv lazacka posle cicanje mozebi zgresiv mm denes pak mu stavi

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 152
   RE: Предности и мани на цуцлата
17.9.2015 11:27:37   
Felly RR
Користев и за М а и сега и К си ја сака. За М и купивме некаде после 3 недели, демек да го совлада прво рефлексот за цицање, а за К уште одма пошто и во болница му даваа - што ме зачуди. Не ја користиме многу, ама кога има грчеви најмногу го смирува кај мене на меше кога ќе го легнам и му давам цуцле, и така одма се смирува.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот gina)
Непосредна врска до пораките: 153
Страница:   <<   < Претходна страница  3 4 5 6 [7]
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 5 6 [7]
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?