|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 4 [5]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Скапа-ефтина струја
10.3.2016 12:25:22   
Neurotoxin RR
i jas mislam deka e mnogu toa sto plakate, nie tolku plakame ama se greeme na struja

(Одговор на членот MademoiselleNina)
Непосредна врска до пораките: 101
   RE: Скапа-ефтина струја
10.3.2016 12:48:15   
MademoiselleNina
Можно ли е да расипан бројачот?
А инаку двајца живееме само.

(Одговор на членот Neurotoxin RR)
Непосредна врска до пораките: 102
   RE: Скапа-ефтина струја
10.3.2016 19:08:34   
marchi

ИЗВОРНА ПОРАКА: MademoiselleNina

Имаме парно градко, значи за греење не употребуваме струја. Само фрижидер, шпорет, машина за перење, машина за садови и бојлер. Толку.


prvo spored komentarot tolku smetka ne e mnogu tuku e premnogu,kaj nas edna moja vunja plakja 4000 - 5000 edna smetka struja ama za kujkata taa kaj sto sedi i kujkata kaj sto sedi sin i.

(Одговор на членот MademoiselleNina)
Непосредна врска до пораките: 103
   RE: Скапа-ефтина струја
10.3.2016 22:22:37   
lukajana RR
Нина најдобро да си пријавиш да ви го проверат бројачот или чекај ја наредната сметка може не ви го читале бројачот само паушално си пишале потрошена струја user posted image
Ние не се грееме на струја ,само апаратите што трошат и плаќаме околу 2500-3000 илјади и тоа се на скапа ,само машина пуштам на евтина user posted image

< Поракaта ја уредил lukajana RR -- 10.3.2016 22:23:34 >


_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот marchi)
Непосредна врска до пораките: 104
   RE: Скапа-ефтина струја
11.3.2016 1:06:07   
MademoiselleNina
Затоа и прашав, да видам дали е реално или не. Решивме ќе бараме да го сменат саатот или да го проверат барем. Но се плаќа и за тоа, околу 1200 ден.
Инаку 2 месеци по ред е толкава сметката.

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 105
   RE: Скапа-ефтина струја
11.3.2016 12:02:21   
marchi
kaj nas domam konstantno ide smetka od 2000 do 3000 maksimum ama povremeno sestra mi si koristi grealka vo nejzinata soba i kopatiloto za kapenje go zatopluvame so grealka,za eftina struja vodime evidencija koga treba da se pusti masina za perenje zasto za drugite aparati ne mozez da se pridrzuvas do toj stepen

(Одговор на членот MademoiselleNina)
Непосредна врска до пораките: 106
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 3 4 [5]
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 4 [5]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?