|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Свадбен подарок
12.6.2013 18:56:40   
meU87
Пари ,а сумата зависи од тоа каде сме на свадба.

(Одговор на членот Jana9)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Свадбен подарок
12.6.2013 19:04:29   
caciana
Pa najcesto pari...a i denes na pokanite dobro e naglaseno POKLON VO PARI ...taka da i nemame nekoj izbor user posted image

(Одговор на членот Jana9)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Свадбен подарок
12.6.2013 19:09:47   
eleonorastrumica
Парички што сакат нека си купат секој си има свој вкус

(Одговор на членот Jana9)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Свадбен подарок
12.6.2013 21:06:03   
Martins mom
Ќешuser posted image

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот eleonorastrumica)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Свадбен подарок
12.6.2013 21:46:44   
ole2004
Pari,pa sami neka si kupat poklon od nasuser posted image

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Свадбен подарок
12.6.2013 22:03:09   
Hunny
Пари.

(Одговор на членот ole2004)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Свадбен подарок
12.6.2013 22:36:53   
niki
pari za da mozat da gi potrosat na ona sto im treba i na ona sto sakaat

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Hunny)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Свадбен подарок
12.6.2013 22:43:26   
moni teo
pari najdobro

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Свадбен подарок
12.6.2013 22:45:24   
Snowhite RR
Во последно време само пари давам. И за мене полесно да не шетам по продавници и за нив, ќе си купат тоа што сакаат

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Свадбен подарок
28.8.2013 23:31:18   
elenak
Постовите за ,,поклон во плик,, се префрлени ТУКА.



_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Свадбен подарок
19.5.2014 13:09:11   
Mila mamicka
Секогаш давам пари во плик, без разлика дали ми се блиски или далечни тие што прават свадба, само сумата ја менувам. Кај нас, скоро 99% од подароците беа пари, па собравме сума од 7.500 евра, што е многу добра сума за брачен пар што почнува со нов живот.

_____________________________

Најдобрата работа што еден татко може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка.

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Свадбен подарок
19.5.2014 15:32:43   
Defne90 RR
Секогаш носам пари на свадба,па маладенците да си купат што си сакаат и што им е потребно.user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот Mila mamicka)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Свадбен подарок
19.5.2014 23:38:38   
deluxe
Зависи од тоа кај кого сум на свадба,тоа и носамuser posted image Доколку сум кај блиски ,им ставам пари,но за кај далечни им земам поклон,нешто за домаќинство или украсuser posted image нешто што би им користело.

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Свадбен подарок
2.12.2014 0:37:16   
scared RR
Нема подобар поклон од Поклон во плик си наоѓа намена без исклучок user posted image

(Одговор на членот Jana9)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Свадбен подарок
2.12.2014 1:57:22   
caciana

Zavisi kaj kogo sum na svadba. No najcesto nosam poklon vo pari zatoa sto i odam na svadba kaj luge so koi ziveam. Ne odam na svadba kaj sekoj sto ke me pokani ... sme se videle 2 pati i dojdi na svadba.. user posted image


(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Свадбен подарок
2.12.2014 11:16:07   
Malecka23
Zavisno kaj kogo odam.Ako se bliski gi prasuvam dali imaat zelba ili pari a za kaj podalecni se slucilo i poklon da kupam.No eve kaj sto sme kumovi im kupiv poklon da im ostane od nas normalno vo dog so niv a eve sea novoto kumstvo sto go imame isto gi prasam masina za sadovi ili kom masina za alista i susara si odbraa ova vtoroto i gotovo

(Одговор на членот caciana)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Свадбен подарок
19.5.2015 10:48:24   
Neurotoxin RR
Имам една идеја за подарок, кај личност на која сакам да и однесам нешто поразлично. Сакав да ве прашам, знаете ли некој што црта/пишува на стакло, значи ми треба нешто како принт на оние порцеланските чаши, ама имам идеја тоа да биде на стаклена чаша, и да биде текст.

(Одговор на членот Malecka23)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Свадбен подарок
19.5.2015 11:16:12   
Felly RR
Неуротоксин, можеш да пробаш и сама, ако е текст. Со акрилна боја, направи си скица и стави ја во внатрешноста на чашата, залепи ја со селотејп, и ќе можеш да одиш по скицата. Само треба многу внимателно, со тенка четкичка, и ќе го повториш неколку пати.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Neurotoxin RR)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Свадбен подарок
19.5.2015 22:33:28   
Neurotoxin RR
Баш си размислував и јас за сама, ама незнам каква боја и незнам дали ќе остане, ќе вежбам на моите чаши па на крај на главните :) Фала на инфо за бојата, баш ќе пробам.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Свадбен подарок
20.5.2015 13:31:20   
Felly RR
Оваа боја не паѓа, не може никако да се измие. Јас за Нова Година така правев свеќници - од тегли - за панаѓурот во градинка. Само треба да бидеш ептен прецизна, ама па затоа еве ќе си пробаш на др чаша, па и да не испадне баш ко што треба, барем нема да е голем трошок, user posted image а ако испадне убаво, ќе имаш стварно оригинален подарок.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Neurotoxin RR)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Свадбен подарок
20.5.2015 14:21:43   
Neurotoxin RR
Сега па ми текна една друга но слична идеја. Нешто како на шољички за кафе, со инспиративна кратка порака, дури и ги најдов пораките, 6 user posted image ама со принт и тоа на тацната, ама треба да се распрашам дали принтаат на тацна, за на чаши големи знам дека принтаат сум принтала, ама ова незнам.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Свадбен подарок
20.5.2015 14:33:45   
Melanija RR
Веројатно може и на тацна ,,не би требало да има разлика.Може и сет чаши и шољи за кафе. интересно спакувани.Би било супер поклонuser posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Neurotoxin RR)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Свадбен подарок
22.5.2015 12:53:20   
lukajana RR
Имаме на рр една членка што многу убаво црта на ѕидиви и сигурно нема да и биде проблем да ти направи што сакаш на чаши,ако сакаш да ја бараме на помошuser posted image

< Поракaта ја уредил lukajana RR -- 22.5.2015 12:54:11 >


_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 48
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?