|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 4 [5]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Посета на забар
27.10.2015 14:33:27   
sandriana RR
T лично го познава нашиот семеен стоматолог, уште од бебе. Била неколку пати и со мене и татко и кога сме имале интервенции, и од мала е запознаена и со просторот на ординацијата. Отпрвин дома мене ми дозволуваше да ги прегледам запчињата, а негде на 3 години прв пат беше на превентивен систематски преглед кај стоматологот. Немаше реална причина за сомневање, но сепак што е сигурно - сигурно е - доктор да ги види. Фала Богу, досега нема никаков проблем со забите.

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 101
   RE: Посета на забар
28.10.2015 12:31:30   
marchi
Ние имаме 31 месец и не сме посетиле заболекар. Сметам дека е мал и не верувам дека ќе доседи а уште помалку дека ќе отвори уста. Но со наполнети 3 години веќе ќе можам да го носам на преглед. Гледам една моја другарка му дава и мастики да џвака на детето. Што мислите вие за тоа?

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 102
   RE: Посета на забар
28.10.2015 13:06:42   
lukajana RR
По правило треба да се носи детето на забар кога ке му никнат првите запчиња ама за мене е тоа невозможно,нема шанса Ј да отвори уста на забар и ке си чекаме да потпорасне.
Марчи еве Тема за Бонбони и мастики ,не е лошо да ја размрдаме user posted image

_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот marchi)
Непосредна врска до пораките: 103
   RE: Посета на забар
28.10.2015 17:29:41   
marchi
Ќе се вклучам и таму, не е лошо да се размрда темата

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 104
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 3 4 [5]
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 4 [5]
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?