|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Ритуали за добра ноќ
29.10.2015 23:18:45   
marchi
Како го поминувате времето пред спиење, кои се вашите ритуали за добра ноќ, како го успевате вашето дете?
Споделете ваши искуства.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Ритуали за добра ноќ
30.10.2015 0:16:16   
MamaKiki
значи пишувајки пред некој месец на теми за сапивање си го направив тоа што го пишав.. си ја качив во дневна крлешката и сега почнуваме некогаш со капење некогаш не оти веке не секапиме секоја вечер поголем е сега демек user posted image после пие млеко оти тоа не ни е приспивно станва и цекам подждригни да ен му е тешко во мешето и почнувам да пеам детски песнички малку го нишкам на нозе со перница , малку на раце и после ако не е заспан со ставам во крлешка гасам се и пак пеам тивко обично имам 3-4 песнички така што му се приспивни и го крлам.. е после уживам

(Одговор на членот marchi)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Ритуали за добра ноќ
30.10.2015 18:31:20   
marchi
Da si raskazam i jas user posted image malku se karame pred spienje zasto kaj nas vekje go nema onoj red ko ke se rece vreme e za spienje site da sme vkrevet. Pieme mleko pustame crtani i legnuvame. Posle mi zboruvam vo tekot na denot kolku losi raboti napravil mu sovetuvam sto e pravilno a sto ne e za da se pravi i koj ke zaspie arno, drugiot neka si gi dogleda crtanite dodeka ne mu se sospie.

(Одговор на членот MamaKiki)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Ритуали за добра ноќ
10.11.2015 23:12:47   
vezilka RR
Кај нас има ритуал. Еве ваков. Во 10 часот за прв пат ја изустувам реченицата ајде на спиење. И големиот вика нема шанси, јас не спијам. Малиот трча по соба и вика не, не, не, не! За кратко време повторно ја кажувам реченицата, големиот вика ми се вечера, а малово истото од предходно, трча и вика не, не, не! Откако ќе вечера големиот( а тоа и не е вистинска вечера, оти веќе е вечеран а ова му е само купување на време) повторно ја кажувам мојава речеиница и големиот вика само уште овој цртан, или само уште ова да го добојам или нешто такво слично а малово веќе почнува да се тетерави, ама си стои на неговото не, не, не. И така мажле присилно го зема малово и го носи на бањање и заспивање. Во меѓувреме јас со големиов остануваме да се убедуваме уште малку дали дошло време за спиење, како вомомнтов на пример се додека и тој скоро не заспие у дневна, па после го мрзи да се бања, а понекогаш дури и да си измие заби. Па се расправаме околу тоа и често и со плачки легнуваме. И ова е секој ден без исклучоци. Баш убав ритуал си имаме.

< Поракaта ја уредил vezilka RR -- 10.11.2015 23:15:49 >


_____________________________

НАУЧЕТЕ ГО ДЕТЕТО КАКО ДА РАЗМИСЛУВА, А НЕ ШТО ДА МИСЛИ!

(Одговор на членот marchi)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Ритуали за добра ноќ
11.11.2015 9:36:50   
bucko mal
Vezilka RR vo 10pm kaj nas site se vo krevet osven jasuser posted image Eve sega e 9:30 pm I site spijat. Malovo vo 7:30 go spremam I najkasno 8:30 e veke zaspan. Bidejki preku den ne prespiva navecher epten e umoren.
Zaminuva na spienje bez problem, pie mleko I usta ne zatvara dodeka ne zaspieuser posted image

_____________________________

You have to dream if before you can do it.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Ритуали за добра ноќ
12.11.2015 16:50:20   
mommy_angels RR
Кај нас се два различни видови на ритуал и тоа зависи од расположението на ќерка ми user posted image . Или е миење,средување и со млекцето во кревет (ова е подобрата варијанта) или е плачење за џабе со викотници дека не и се спие(а срце и спие),да погледа цртани,да црта нешто и тн.Единствено што е редовно секоја вечер е муабетот :
-Мама не спиеме?
-Не.
-Рано е.
-Да.
Секоја вечер,кога ќе сфати дека се спремаме за спиење.

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Ритуали за добра ноќ
4.1.2016 14:18:58   
marchi
sega mm go nauci deteto (a bogami i mene) na zimski ritual.legnuvame nakaj 11h pustame crtani gasime svetlo i se tegneme gledame vikame se karame nervozni sme peeme pesnicki....i zaspivame vo 12 - 1h stanuvame okolu 11h ama preku den ne prespivame. ova e uzas ritual ama .... dodeka stavam se vo nrmala ke mi pomine zimava user posted image

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 7
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?