|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

ЗАНИМЛИВОСТИ

Неверојатно доаѓање на свет!

Автор: Редакција Рингераја | 12.12.2019
image

Бранко Пендиќ од Крагуевац по игра на случајноста мораше да ја породи својата сопруга Сузана...Целата приказна во прилог

ФОТОГРАФИИ

Фото: Упатство за ракување со деца

Автор: Редакција Рингераја | 8.8.2019
image

Мајката на две дечиња од Србија ги насмеа Твитер корисниците кога ја споделила фотографијата од упатството кое морала да му го остави на сопругот, поради тоа што имала 4-дневно деловно патување

АКТУЕЛНО

Почина големата дива Милена Дравиќ

Автор: Редакција Рингераја | 14.10.2018
image

Големата српска глумица Милена Дравиќ почина синоќа во Клиничкиот центар Бежаниска коса во 79-та година од животот, дознава Блиц

image

Девојчињата се огледуваат на старлети и спонзоруши, а момчињата на криминалци. Се повеќе и повеќе има безобразни луѓе, секако и необразовани. Кога утре би паднал на улица, никој не би ми помогнал, само би ме прескокнале...

image

- Ако не ги отвореа границите, не беше проблем да го препливам Дунав и на грб да ги носам сите сватови, само тие да бидат среќни. Ова го планиравме долго и немаше да дозволиме да пропадне заради затворените граници

МЛАДИ ТАЛЕНТИ

Фото: Мали херои на поплавите во Србија

Автор: Редакција Рингераја | 21.5.2014
image

Од двомесечниот Ѓорѓе кој не пушти ниту солза кога го евакуираа со авион, до малата Мина која се роди сред водената стихија, запознајте ги малите херои на поплавите кои ја зафатија Србија

image

Прием! Прием! Во пожарникарскиот дом во Обреновац се породи трудница! Се роди бебе!, се слушна гласот на еден од спасителите по радио станицата

ПР ТЕКСТОВИ

Запознајте се со дулите од Србија

Автор: Редакција Рингераја | 27.3.2014
image

За време на Светската недела на Дулите, во Македонија ќе ни гостуваат Мирјана Гњатиќ и Слаѓана Грошин, дули од Србија, со воведно предавање за дулите и прикажување на документарниот филм „Дула“

image

После лавовската борба малата Тијана Огњановиќ (8) ја изгуби битката за живот, но пред тоа го разбуди она за што се плашевме дека одамна изумрело во нас - човечноста, се пишува во српските медиуми

СЕМЕЈНО ЗДРАВЈЕ

Список на канцерогено млеко во Србија!

Автор: Редакција Рингераја | 20.2.2013
image

Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство на Србија објави комплетен список на видовите млеко кои се опасни по здравјето и содржат канцероген афлатоксин

СТРАНА 1 ОД 2


Анкета

viki
vikim

dali vise dopaga imeto viktorija?

da (64%)

ne (36%)


Број на сите гласови: 140

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!