|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

image

Помеѓу даровите кои природата му ги нуди на човекот како здрава храна се пчелните производи на кои од секогаш им припаѓало почесно место, затоа што претставуваат вистинска ризница на драгоцени лековито-профилкатички состојки

image

Сирото е она дете кое пораснало без да скине барем еден полски цвет, кое не играло слободно на зелената трева. Tоа нема никогаш да се развива и напредува со толкава свежина и осетливост како што е способна природата да влијае на човековата душа

image

Обидете се да го направите она што го правеле и нашите родители – пуштете ги децата да си играат надвор. Уште подобро – одете и вие со нив!

image

"Градските деца имаат една "дијагноза", а тоа е недостаток на природа" – вака го започна своето гостување во утринската програма на РТС Јован Мемедовиќ, автор и водител на емисијата "Сосем природно"

image

Пролетта и летото се двете најпогодни сезони во годината за симнување на килограми, бидејќи се идеални за вежбање на отворено

image

Најлудите цветови на светот!

image

Како да се заштитите од анемија?

image

Доколку сакате да ја намалите вашата тежина, ова лето е најдобро да консумирате домати. Доматите содржат најмалку масти, калории и холестерол. Тие содржат витамин А и Ц, бета каротен и минерали.

image

Дали знаете како правилно да ја користите моќта на природата? Невенот е скапоцена билка со голем број лековити својства

СТРАНА 1 ОД 1


Анкета

dilema
dani07

go sonuvav imeto Ivana dali da go stavam na moeto bebe

da (79%)

ne (21%)


Број на сите гласови: 207

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!