|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

image

Светот денеска го одбележува Светскиот ден на лицата со аутизам. Целта е да се подобри квалитетот на животот на лицата со аутизам, да се згрижат тие деца, да им се даде рана дијагностика, ран третман, право на едукација и здравствена заштита

image

Денес е Светскиот ден на лицата со Даунов синдром. Денес облечете шарени чорапи и поддржете ги лицата со Даунов синдром

РАЗВОЈ НА ДЕТЕТО

Светски ден на детето- 20 ноември

Автор: Редакција Рингераја | 20.11.2013
image

Универзалниот ден на детето – 20 Ноември, ги потсетува возрасните дека децата како ранлива категорија на секое општество, имаат потреба од посебна грижа и помош од страна на возрасните

УРЕДНИЧКИ ИЗБОР

Денес е светскиот ден на насмевката

Автор: Редакција Рингераја | 4.10.2013
image

Направете добро дело. Помогнете некому да се насмевне! Денес ширум светот се прославува светскиот ден на насмевката, па за соодветно да го одбележите – насмевнете се!

АКТУЕЛНО

Денес е Светски ден на бакнежот!

Автор: Редакција Рингераја | 6.7.2013
image

Дали бакнавте некого денес? Задолжително направете го тоа неколку пати!

СТРАНА 1 ОД 1


Анкета

Dali?
Jana9

Dali na vasata svadba gi primenuvavte obicaite od okolinata kade ziveete?

Da gi primenivme (38%)

Ne, ne gi primenivme (19%)

Nesto primenivme, a nesto ne (43%)


Број на сите гласови: 21

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!