|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Жена од Индија ја скрати косата и го освои светот!

Редакција Рингераја, 8.5.2017
ЊУ ДЕЛХИ: Што се случува кога некој предмет на гордост станува извор на мачење?

/11


 

Оваа тешка тема е новата рекламна кампања во Бангладеш, која стана вирална.

Во видеото, една жена со долга, убава коса оди во салон и бара од фризерот да ја скрати косата. Фризерот ја скратува малку, но жената се уште сака пократко. Изненаден од нејзиното барање, стилистот неодлучно ја намалува должината. Со стоички изглед на нејзиното лице, жената бара косата повторно да се намали и се уште не е задоволна. Само што овој пат, таа се распаѓа и се исповедува зошто сака нејзината коса да биде отсечена.

 

Погледнете и сами.

Денес е меѓународен ден на мајките!
Денот на мајките означува ден кога се истакнува важноста и улогата на мајката во општеството. Денот на мајките се славел...
3
Запознајте се со дулите од Србија
За време на Светската недела на Дулите, во Македонија ќе ни гостуваат Мирјана Гњатиќ и Слаѓана Грошин, дули од Србија, с...
3
Програма за (само)вработување на самохрани...
Оваа програма ги опфаќа учеснички од Скопје, Битола и ШтипШто ќе добијат учесничките во програмата:
3
Квиз: Дознај колку си дете во срцето!
Сигурно во животот често се среќавате со најразлични предизвици, дилеми, прашања... Како да постапите во една ситуација,...
3


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

Женско име:
SamovilceK.M

Подобро женско име:

Антониа (53%)

Валерија (47%)


Број на сите гласови: 297

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!