|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Затоа што првите 5 се најважни на свет

Бамбини, 5.4.2016
ПРИВАТНА ДЕТСКА ГРАДИНКА БАМБИНИ-ОКИТЕКС

image
/11


 

“ ЗАТОА ШТО ПРВИТЕ 5 СЕ НАЈВАЖНИ НА СВЕТ”
Модерно, потполно безбедно место, позитивна енергија од шарени бои  
опремено согласно највисоките ЕУ  стандарди прилагодено на потребите на  
дечињата, од 1 до 6 години.
*** Работното време е од 07-16 часот, од Понеделник до Сабота;
***Работиме по високо образовна и воспитна програма во најсовремени 
услови за престој, со едуциран високо квалификуван лиценциран кадар. 
Во нашата програма особено се залагаме за правилен психофизички развој 
на дечињата; Имаме формирано повеќе од седум детски центри во 
градинката
 (литературен, семејно-драмски, ликовен, музички , научно-
истражувачки; математички, центар за игри со конструктивен 
материјал, центар за изложување на детските творби, како и 
родителско-информативен центар)
Согласно програмата за РАН ДЕТСКИ РАЗВОЈ.
*** Храната е  со достава од страна на стандардизиран висококвалитетен 
ресторан за храна, водиме особена грижа за здрава, и свежа храна со мени  
одобрено од МТСП;
***Хигиената е на највисоко ниво согласно сите еу стандарди за хигиена, во 
интерес на безбедноста и здравјето на децата;
***Месечната Цена е 6.000,00 денари;
ПОВЕЛЕТЕ ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ !!! 
ТИМОТ НА ПДГ БАМБИНИ-ОКИТЕКС

Модерно, потполно безбедно место, позитивна енергија од шарени бои, опремено согласно највисоките ЕУ стандарди прилагодено на потребите на дечињата, од 1 до 6 години.


*** Работното време е од 07-16 часот, од Понеделник до Сабота;
*** Работиме по високо образовна и воспитна програма во најсовремени услови за престој, со едуциран високо квалификуван лиценциран кадар. 


Во нашата програма особено се залагаме за правилен психофизички развој на дечињата; Имаме формирано повеќе од седум детски центри во градинката (литературен, семејно-драмски, ликовен, музички , научно-
истражувачки; математички, центар за игри со конструктивен материјал, центар за изложување на детските творби, како и родителско-информативен центар)

 

Согласно програмата за РАН ДЕТСКИ РАЗВОЈ.


*** Храната е со достава од страна на стандардизиран висококвалитетен ресторан за храна, водиме особена грижа за здрава, и свежа храна со мени одобрено од МТСП;
*** Хигиената е на највисоко ниво согласно сите ЕУ стандарди за хигиена, во интерес на безбедноста и здравјето на децата;
*** Месечната Цена е 6.000,00 денари;

 


ПОВЕЛЕТЕ ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ !!! 
ТИМОТ НА ПДГ БАМБИНИ-ОКИТЕКС

 Ул. 50 Дивизија бр.12 Центар, Скопје

071 259 162

 

ПРИМЕР ИСХРАНА

Појадок: Путер, џем, интегрално лепче, млеко

Ужинка 1: свежо цеден сок (јаболко, морков)

Ручек: боранија со телешко месо, супа со кнедли од гриз, свежа салата (морков, цвекло, зелка)

Ужинка 2: овошна салата со мед 

 


Детски хороскоп: Дете Рак
Чувствителни, емотивни, загрижени...Како да одгледувате дете родено во знакот на Рак?
6
Дали комарците може да пренесат коронавирус?
Комарците се штетници кои редовно го расипуваат нашето лето. Во сегашната ситуација, кога сме загрозени од коронавирусот...
4
Што кога детето се плаши од фризер?
Викање, плачење и тргање се најчестите “несакани ефекти”, кога родителите ги носат своите деца за потстрижување во фризе...
3
Што треба да знае дете на 2-годишна возраст?
Секое дете се развива индивудуално, но постојат некои граници и нешта кои може да ни укажат на тоа дека детето има потен...
3


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

Dali
Jana9

Dali preferirate da nosite?

Dolg fustan (11%)

Mini suknja (11%)

Farmerki (11%)

Trenerki (56%)

Maicka i helanki (11%)


Број на сите гласови: 9

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!