|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Среќен 8-ми март на сите жени!

Редакција Рингераја, 7.3.2018
“Без жена почетокот на нашиот живот би бил без помош, средината без задоволство, а крајот без утеха”, рекол Бајрон.Среќен празник на сите жени!

image
/11


Драги мажи,ние жените сме ПЕРФЕКТНИ, затоа што не ЌЕЛАВИМЕ,

имаме ИНТЕРНАЦИОНАЛЕН ден,

можеме да облечиме СИНО и РОЗЕВО без проблем,

сигурни сме дека нашите деца се НАШИ,

имаме ПРВЕНСТВО во случај на бродолом,

не плаќаме сметки во ресторани,

ако сме изневерени ние сме ЖРТВИ,

ако изневериме вие сте РОГОНОСЦИ,

ние можеме да спиеме со другарка без да не осудат како ХОМЕСЕКСУАЛКИ...,

можеме да обрнеме внимание на ПОВЕЌЕ РАБОТИ во исто време,

жената на амбасадорот е АМБАСАДОРКА, а што е мажот на амбасадорката?

Жената на претседателот е ПРВА ДАМА, а што е мажот на претседателката?

И на крај ние сме способни да правиме се што мажите го прават и тоа на ШТИКЛИ!!!


ЧЕСТИТ ПРАЗНИК НА СИТЕ ЖЕНИ

 

1

Што се’ ќе се случува на Fashion & Lifesty...
Датумот [22-23 март] и местото [Македонска опера и балет] за третото издание на Fashion & Lifestyle Expo се веќе познати...
3
Јавно запросување во квизот СЕ ИЛИ НЕШТО
Уште едно храбро момче јавно ја запроси својата девојка. Овој пат тоа се случи во студиото на најголеданиот квиз „ Се и...
3
Главните актери од серијата Мојот Син се в...
Илкер Калели, алијас Појраз и Бурчин Терзиоглу, алијас Ајшеѓул се во врска?!
3
Како да ги отстраните брчките со еден потег?
Како жени, поминуваме многу време во грижа за нашиот изглед. Брчките станаа универзален непријател со кој се бориме прек...
3


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

Ve molam za sovet
zbuneta1

Brenena sum 4 meseci potocno 16 nedela ,ne abortiran na vreme zosto mi kaza deka ke bideme zaedno i na krajme ostavi sama.Pomoglete mi sto da pravam da go zadrzam ili da abortiram zosto i samata neznam sto bi bilo ispravno ?

da go zadrzam (88%)

ili ne (12%)


Број на сите гласови: 285

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!