|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Спиење со градник - да или не?

Редакција Рингераја, 1.11.2018
Многу жени веруваат дека градите засекогаш ќе им останат цврсти, ако спијат со градник. Лекарите препорачуваат да не го правите тоа никогаш!
Клучни зборови:

image
/11


Лекарите докажале дека градникот никако не може да влијае на тоа дали градите ќе ви се опуштат со тек на време.

Ако ја прашате Софија Вергара, секоја жена треба да спие со градник.

Оваа убава глумица безброј пати изјавила дека секоја ноќ спие со градник, бидејќи смета дека тоа ќе допринесе градите помалку да и се опуштат.

Но овој пат Софија не е во право.

Имено, лекарите докажале дека градникот никако не може да влијае на тоа дали градите со тек на време ќе се опуштат. За тоа се заслужни генетиката, гравитацијата и доењето.

Градникот неповолно може да влијае на протокот на лимфа бидејќи најголемите лимфни чворови се наоѓаат под пазувите и под градите, точно на оние места каде стојат прерамките и жиците на градникот.

Доколку сепак сакате да спиете со градник, одберете мек и удобен, без жица и прерамки.

Направете најубави Велигденски украси!
Идеи за брза Велигденска декорација
5
Декорации за деца: Велигденско зајаче
Велигден е празник на радоста, новото раѓање на надежта и голема радост за децата. Израдувајте ги вашите деца уште повеќ...
4
7 правила за слабеење од нашите баби
Секоја генерација на жени се грижи за својот изглед. Без разлика на времето и развојот на технологијата и нашите баби си...
3
Создадете подобар живот
Својот живот го заробувате во негативни мисли и енергија ако го трошите на она лошо што може или би можело да се ...
2


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

Женско име
nedzma

Н ајубаво женско име според вас?

Клара (25%)

Андреа (32%)

Ана Марија (19%)

Викторија (24%)


Број на сите гласови: 242

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!