|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Сите предности од морската вода

Редакција Рингераја, 10.7.2019
Сите неизмерно се радуваме на почетокот на летото, бидејќи тоа значи дека сезоната на годишни одмори и одењето на море е веќе на прагот
Клучни зборови:

image
/11


Меѓутоа, кога ќе дојде лето, се зголемуваат грижите за нашата нега и заштита на кожата од претерано изложување на сонце. Меѓутоа, за време на престојот на море, постојат некои производи кои морската вода може во целост да ги замени.

На сите н? е познато дека солената вода благотворно влијание и на здравствената состојба на нашиот организам, а посебни бенефити има и за нашата кожа. Природната морска сол е исклучително здрава и има терапевтски својства, а особено позитивно влијае на кожата на лицето и косата. Капењето во морска сол претставува природно снабдување на витамини и минерали кои му се потребни на телото, како што е натриум хлоридот, магнезиумот и калиумот.

Кога е во прашање нега на кожата, морската сол поради богатиот состав често може да се најде како основна состојка на најразлични козметички препрарати, но сепак, најдобро е да ги искористите бенефитите на морската сол во нејзиниот природен облик. Покрај тоа, таа е одлично антибиотско средство и превентивно делува на воспалителните процеси на кожата.

Секојдневно капење во морска вода, за само неколку денови видливо ќе ви ги намали проблемите со митесерите и акните.

Покрај сите бенефити кои морската вода ги носи со себе за кожата на лицето, исклучително позитивно влијае и на кожата на телото, ги намалува стриите и помага во борба со целулитот. Нормално, во борбата со целулитот таа е само уште еден сојузник, но без тренинг, прилагодена исхрана и длабоки масажи, морската сол сама по себе е немоќна.

Морска сол за подмладување
Природен начин за борба против годините
3
Топ модели на мали црни фустани
Вечниот шарм на малите црни фустани не може да се порекне. Затоа, за вистинските модни класици, кои најдобро се чувствув...
3
Совети за успешен брак од една разведена ...
Прифатете го напишаното со доза сериозност, но исто така и со доза на хумор. Нека вашата врска биде прекрасна, здрава и ...
3
Создадете подобар живот
Својот живот го заробувате во негативни мисли и енергија ако го трошите на она лошо што може или би можело да се ...
2


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

Dali?
Jana9

Dali posle sekoe izleguvanje gi isprasuvate vasite deca kade bile,so kogo bile i sto pravele?

Da (67%)

Ne (17%)

Ponekogas (17%)


Број на сите гласови: 6

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!