|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Шакира се породи и доби син

Редакција Рингераја, 23.1.2013
Познатата пејачка Шакира и фудбалерот Жерар Пике станаа родители на синчето Милан.
Клучни зборови:

image
/21


 

Колумбиската пејачка Шакира го роди своето прво дете во Барселона, Шпанија, каде што живее со таткото на бебето, фудбалерот Жерар Пике. Синчето се вика Милан (Milan Pique Mebarak) и тежи околу 2.9 килограми. Мајката и детето се во одлична здравствена состојба.

Шакира на својот Твитер сподели: "Сакам да ве замолам да ми се придружите со молитвите на овој многу важен ден во мојот живот"

Малиот Милан е веќе член на фудбалскиот клуб Барселона.

Минатата недела двојката ги повика фановите да им се придружат на виртуелна baby shower, каде ќе можат да се купуваат производи кои ќе помогнат на ранливите бебиња во светот. Оваа нивна иницијатива е поддржана од UNICEF.

Честитки до гордите родители!

 

Најчести симптоми на бременоста
Некои жени едноставно “знаат” дека се бремени од самиот почеток на зачнување на детето. Меѓутоа на други им се потребни ...
3
5 корисни совети за трудници во лето
Поради високите температури и спарнини, летото за трудниците може да биде многу напорно и стресно. Секако треба да ги по...
3
Бременост, 5-та недела
Неверојатно, но вистинито! Зачетокот од 5. недела па натаму се вика ембрион и во овој период почнува интензивен развој н...
3
Докажување татковство во 8-ма недела бреме...
Наскоро татковството ќе се докажува со едноставен тест на крвта и сомничавите родители ќе можат да го потврдат уште во 8...
3


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

Најдобра има во...
profesoricaАпче (29%)

Палма (5%)

Шехерезада (16%)

Друго место(објасни) (8%)

Не пијам боза (42%)


Број на сите гласови: 38

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!