|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Се срамам од лузните во душата...

Mariana Jurkovic, 28.3.2016
Се срамам од лузните во душата, иако не се гледаат. Јас ги гледам, јас ги чувствувам. На секоја промена на времето ми пречат. И болат...

image
/11


 

 

Лузните на душата јас ги направив. Јас бев таа која одлучував. Никој наместо мене не го живееше мојот живот.

Јас го живеев.

 

Но има една лузна на телото, која никогаш не боли.

Која е совршена.

Моја.

Од таа лузна не се срамам.

Јас ја галам, па таа мене ме гали.

Таа ми е најпрекрасниот украс на телото, кој би го покажувала, да можам, секогаш.

Како два бисери.

Од злато позлатни.

 

Додека лузните на душата ми го кршеа животот

Мојот рез одново го роди.

Тој рез ме лечи.

Ме мие.

Од тој рез оздравувам

И со него се гордеам.

 

 

 

 

Дали ултразвукот може да му наштети на беб...
Трудниците често се прашуваат дали ултразвукот има некакво штетно влијание на бебето во стомакот. Лекарите ги тешат дека...
8
Хормон на бременоста – hCG
Клетките на растечкиот ембрион започнуваат да лачат хормон наречен хуман хорионски гонадотропин или hCG, супстанција кој...
4
Фемибион I и II - здравје за идните мајки ...
Јас сум Femibion®, додаток со добро избрани хранливи материи развиен специјално за да ги задоволи променливите потреби н...
3
Трите чуда со кои Бог ја благослови жената...
Јога за бремени жени
3


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

Koe ime e poubavo?
nadbet

Koe ime e poubavo?

Tedi (10%)

David (53%)

Jakov (36%)


Број на сите гласови: 246

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!