|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Се породи Елена Велевска

Редакција Рингераја, 10.7.2013
Вчера, 9-ти јули во 9.40 мин. во болницата Систина во Скопје, се породи фoлк пејачката Елена Велевска и на свет донесе девојче тешко 3.340гр. и долго 50см - јавува порталот Естрада Плус.

image
/21


 

 

Како и претходните два, така и ова породување Елена ја роди ќерката со царски рез, од кој што најмногу се плашеше во текот на бременоста, бидејќи истиот мускул се сече три пати, но за нејзина среќа овој пат најлесно помина. За порталот Велевска даде кратка изјава:

-Бог денес ми подари најскапоцен подарок за кој навистина вреди да се живее. Вербата во Бога и молитвата беа постојано во моите мисли и најпотребното оружје во ваквите моменти на страв. Ова беше прекрасен ден за мене!!!Операциониот зафат го направи д-р Снежана Тимчева на која јавно и ја изразувам мојата благодарност за одлично завршената работа и која би ја нарекла жена Шампион. Горда сум на фактот што по трет пат станав мајка и навистина сум најсреќната мајка - изјавила Велеска за Естрада Плус.

 

ЧЕСТИТКИ!

Неверојатни состојки пронајдени во мајчино...
Мајчиното млеко содржи 5 важни состојки кои му помагаат на бебето да расте, состојки кои не можат да се пронајдат во мле...
9
Да дојам во склоп на јавно WC? Фала, но не...
Никој не сака да јаде во WC, па не треба и бебињата исто така. Но, точно тоа е местото во кое, мајките кои дојат, треба ...
9
Го нашла заменетото бебе со мајчински инст...
Две мајки поминаа три недели незнаејќи дека се грижат за туѓо бебе, откако нивните новороденчиња беа заменети по раѓање...
7
Неверојатна фотографија од породување
Преубава, фантастична фотографија на Leilani Rogers
6


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

Релација-другари-врска
Bitolcanka

Дали ако другарка на вашиот партнер која е против вашата врска и ако се тргне малку од вашите животи, би се обидела да наштети и кога ќе бидете во брак?

Да (36%)

Не (9%)

Можеби (38%)

Најверојатно (17%)


Број на сите гласови: 95

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!