|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Кога двете лица кои ги ставивте ќе добијат сребренкаст сјај и кога ќе им се појават бразди на кората, колачот е готов. Посладок нема да пробате никогаш
Клучни зборови:

image
/11


 

Состојки:

 1. Две возрасни личности со доволно познавање на себеси, со желба да се здружат за да напредуваат и да се способни да се менуваат.
 2. Една страст
 3. Една заљубеност
 4. Два јазици без влакна
 5. Четири уши кои слушаат
 6. Две усти кои умеат да замолчат
 7. Дваесет и четири кнедли
 8. Една кафена лажица тајни
 9. Една супена лажица амбиции
 10. Две пакувања заеднички желби
 11. Свеж издувен вентил
 12. Хоби по вкус
 13. Заеднички моменти повеќе отколку само јадење супа

 

Подготовка:

Од садот во кој ќе ги мешате состојките, исфрлете ги предрасудите, очекувањата, стравот и варете да температура од 100 степени, во времетраење од една година. Во чист сад ставете ги првите 3 состојки  од списокот. ?замесете ги и ставете ги да отстојат на собна температура, барем една година.

Кога тестото доволно ќе отстои, премесете го и оставете го да кисне, додека не дојде до врвот на садот. За да не претече, ставете ги состојките од листата под реден број 4 и 9 и повторно премесете. Оставете го тестото да отстои додека не позелени.

Кога ќе стане автентично, пробајте го тестото. Ако не е доволно кисело, оставете го да отстои додека од него не ви се собере устата и не добиете киселини во желудникот. Потоа ставете ги и последните четири состојки.

Штом ќе го измесите уште еднаш, ставете го во рерна на умерена температура и внимавајте да не се исуши, или да не загори. Кога двете лица кои ги ставивте ќе добијат сребренкаст сјај и кога ќе им се појават бразди на кората, колачот е готов.

Посладок нема да пробате никогаш.

Мажите едногласни: Вакви жени не привлекув...
Мажите се изјаснија: Овој тип женско тело најмногу нe привлекува
49
Фотографии од свадбата на Елена Ристеска
Елена Ристеска и Бојан Ивановски синоќа стапнаа на лудиот камен. Во прилог се неколку фотографии од нивната свадбена вес...
6
Елена Ристеска и Бојан денес се венчаа тајно
Поп ѕвездата Елена Ристеска и нејзиното момче Бојан Ивановски денеска тајно се венчаа во манастирот Св. Јован Бигорски. ...
4
Совети за распукана кожа на рацете и нозете
Кога кожата станува многу сува, може да испука. Испукана кожа е честа по рацете и стапалата, особено на прстите, палците...
3


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

Dali?
Jana9

Dali jadete brza hrana?

Da (17%)

Ne (0%)

Ponekogas (83%)


Број на сите гласови: 6

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!