|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Раѓањето на Future Health Biobank

Future Health, 28.6.2011
Future Health воодушевено објавува едно од најважните случувања во историјата на компанијата. Од сега па натаму ќе биде позната како Future Health Biobank. Зошто промена?

image
/31


Голем летен попуст во најреномираната Англиска банка за матични клетки FUTURE HEALTH. Искористете ја оваа можност да ги зачувувате матичните клетки во единствената, целосно лиценцирана банка за матични клетки во Македонија. За повеќе информации обратете се до официјалниот застапник Фарма Трејд на тел: 02 3298 782 или на www.futurehealth.co.uk.

 

Шефот на глобалниот маркетинг на Future Health, Стефан Бејнс, вели:

 

 “Во изминативе девет години го предводевме патот во собирање и криопрезервација на матични клетки од папочна врвка и папочно ткиво. За ова време собравме богатство на знаење и експертиза во ракување и складирање на чувствителното човечко ткиво. Сега новите терапии со матични клеки се користат во борба против се поголемиот број болести. Future Health Biobank ги има вистинските луѓе, со вистинско искуство и експертиза да ги понуди најдобрите услуги за складирање и чување на матичните клетки за сите постојни и нови терапии. За да се отслика ова и продолжи да се нуди уникатна услуга на нашите проширувања на пазарот, ние го сменивме името во Future Health Biobank”.

 

Стефан Бејнс додава: нашата MHRA Blood Estbalishment Authorisation (BEA), додадена на веќе импресивна листа на акредитации, ќе ни овозможи да се воведат понатамошни био услуги од витално значење во тек на 2011 година. Сето ова, плус нашата моментална лабараториска експанзивна програма, ќе обезбедат цврсто да останеме на врвот на biobanking технологијата,

 

2010  беше многу работна и возбудлива година како за Future Health така и за постојните промени во терапиите со матични клетки и регенеративните лекови. Поради големите инвестиции кои ги направивме оваа година, сега поседуваме нова клиничко биохемиска лабараторија и серолошка технологија, која ги дава крвните и вирусните резултати истиот ден. Исто така поседуваме и нова лабараторија за поефикасна  обработка на папочна крв и папочно ткиво.

 

Но, нашиот развој опфаќа повеќе од само нови објекти. Со помош на Др. Јулија Ирвинг и нашиот научен директор, сме во потрага по други извори на возрасни матични клетки. Ова е многу возбудлива област која треба да почне да резултира во новите услуги на Future Health во 2011 година.

 

Конечно исклучително сме горди да ве информираме дека во април 2010 година Future Health Biobank Technologies е добитник на престижната Queen’s награда за меѓународна трговија.

 

Понатамошни информации  за услугите на Future Health Biobank може да се најдат на нашата веб страна www.futurehealthbiobank.com или во Фарма Трејд на 02 3298 782.

 

Голем летен попуст во најреномираната Англиска банка за матични клетки FUTURE HEALTH. Искористете ја оваа можност да ги зачувувате матичните клетки во единствената, целосно лиценцирана банка за матични клетки во Македонија. За повеќе информации обратете се до официјалниот застапник Фарма Трејд на тел: 02 3298 782 или на www.futurehealth.co.uk.

Фото: Мајки им помагаат на ќерките да се п...
Погледнете ја оваа прекрасна галерија, од која идат солзи на очите
6
Cysticare таблети, помош при уринарни инфе...
HealthAid Cysticare таблетите се специјално формулирани со користење на природни и високо квалитетни билни екстракти кои...
5
Фемибион I и II - здравје за идните мајки ...
Јас сум Femibion®, додаток со добро избрани хранливи материи развиен специјално за да ги задоволи променливите потреби н...
4
Подготовки за породување
По 37 недела, породувањето не се смета за предвремено (англиско видео)
3


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

dete
bilbilce

za deteto podobro e da spie

na krevetce (90%)

so vas na spalnata (10%)


Број на сите гласови: 70

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!