|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Дневникот на Pepelaska RR

image
/11
Прости ми,

што понекогаш те сакав само за мене,

што ја посакував тишината за да можам

да ја слушнам музиката на нашите срца.  


Прости ми

што мислев дека и ти знаеш да сакаш,

дека посакуваш јас да сум твојата принцеза.  


Не знаев,

дека имаш срце од камен,

не знаев,

дека цело време носиш ѓаволска маска

на тоа ангелско лице.  


Сакав, заедно да го вкусиме

заедничкиот живот,

да ги поделиме успесите, падовите.  


Сакав, да потонувам во твојата прегратка,

секоја вечер,

сакав да го дишам твојот мирис,

во нашиот дом, на нашата постела.  


Сакав нежност,

сакав љубов, посакував страст,

се трудев да ти ја дадам сета љубов

која ја имав за тебе.  


Сакав да разбереш,

дека животот нема смисла да си сам,

сакав да го исполниш твоето ветување

дадено пред Бога.  


Не знаев,

дека во твоето срце нема место за мене,

не знаев дека ветената љубов

одамна ја снемало.  


Затоа добив, грубост,

навреди и солзи.

Ќе ме болат твоите зборови,

ќе остане лузна но јас ќе преболам.  


Нема веќе да те молам,

ја скрши сета моја желба ,

ја уби сета моја љубов,

која со години ја носев во срцето само за тебе.  


Сега сакам само едно да ти кажам

прости ми што мислев дека знаеш да сакаш,

прости ми што толку те сакав.
Прости што мислев дека вреди да се бориш за љубовта,

да создададеш цврст оков кој никој нема да го руши.  


Прости ми што мислев дека и ти ме сакаш.

 

 


Да бидеш автор е лесно! Автор може да биде секој! Секој кој чувствува, секој кој љуби, секој кој тагува, секој кој безмерно се радува...

Прочитај како и ти да станеш автор во текстот Станете автор на Рингераја


Четири најздрави намирници за децата
Исхраната во детството има долгорочно влијание на развојот на интелигенцијата, некои намирници помагаат кај подобрување ...
19
Паметни играчки според возраста на детето
Во прилог е водич за тоа како и на која возраст децата играат, играчки со коишто се забавуваат и им помагаат да го разбе...
16
Ветување од една тетка до нејзините внуци
Пресреќна сум што ве имам во мојот живот и тоа ми носи многу радост. Кој би знаел дека вакво нешто ќе има толкаво влијан...
8
Најдобри мајки на светот се...
Најдобри мајки на светот се италијанките, пишува во Coriere De la Sera
8


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

Ljubomora
miana

Dali ste ljubomorni po priroda?

Da,mnogu (12%)

Premnogu (1%)

Umereno (42%)

Malku (27%)

Ne voopsto (18%)


Број на сите гласови: 78

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!