|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Природен сируп против кашлица

Редакција Рингераја, 20.10.2014
Сируп кој навистина делува
Клучни зборови:

/11


 

Кашлицата кај децата и возрасници може да биде многу упорна и досадна и да трае многу долго. Кога се во прашање децата, во главно купуваме сирупи на билна база, но дури и кога пишува дека сите состојки се природни, секогаш се најдува барем една за која не знаеме што значи.

Токму заради тоа ви пренесуваме рецепт кој е делотворен, многу вкусен и потполно природен, кој можат да го користат возрасните и деца постари од една година.

 

Се  што ви е потребно за овој вкусен лек е:

1 ½ чаша мед

½  чаша маслиново масло

1-5 лимони

 

Медот, маслиновото масло и исцедените лимони ставете ги на шпорет да се загреат до точка на вриење.

Тргнете го тенџерето од оган и оставете ја смесата да се излади на собра температура, а потоа претурете ја смесата во сува тегла и чувајте ја во фрижидер.

Давајте му на детето по едно лажиче од сирупот, неколку пати на ден.

Како гледаат бебињата од првиот ден до 12 ...
Фантастичен гиф кој покажува како гледаат бебињата од првиот ден до 12 месеци
6
Позитивните мисли го зајакнуваат имуниот с...
За моќта на позитивното размислување е кажано многу, но науката во новото истражување продолжува да потврдува колку кори...
4
Децата ни го вртат животот за 180 степени
Во прилог се неколку смешни, но и вистинити примери за нашите грижи, преокупации и начин на живот пред и по раѓањето на ...
4
Кога може да го изнесете новороденчето над...
Многу родители се загрижени во врска со изнесувањето на новороденчето надвор. Всушност, во некои култури мајките и бебињ...
4


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

Najubavo zensko imence od ovie?
natus

KOe od ovie iminja najmnogu vi se dopaga

Vedrana (37%)

Nikita (27%)

Miliana (33%)


Број на сите гласови: 163

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!