|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Положила испит по психологија во породилна сала!

Редакција Рингераја, 23.11.2015
Постојат толку многу елементи кои можат некого да направат прекрасен родител
Клучни зборови:

image
/41


 

Tommitrise Collins е млада мајка од Џорџија. Таа останала бремена на 21 година, додека сеуште била  стидент на Middle Georgia State University.

Дента кога почнало породувањето, таа имала важен испит по психологија. Tommitrise тогаш направи нешто неочекувано и изненадувачки храбро.

Сакајќи да му го подари цело време на бебето Tommitrise одлучи дека мора да го направи тестот по секој цена.  Тестот траел час и половина, додека Tommitrise имала породилни болки кои стигнале на период од три минути. Положила само неколку минути пред да ја роди прекрасната Tyler Elise.

За телевизијата Fox 5 Tommitrise изјави: Таа е мојот живот сега и гледајќи ја, ми дава сила и инспирација да ги исполнам своите цели. Сакам моето дете да живее комфорно и на светот да му докажам дека не сум лоша мајка, ако сум млада мајка.

Тежината на трудницата по неколку недели о...
Колку е препорачливо да се здебелите во бременоста и зошто килограмите така нагло се зголемуваат?
6
Најчести симптоми на бременоста
Некои жени едноставно “знаат” дека се бремени од самиот почеток на зачнување на детето. Меѓутоа на други им се потребни ...
4
Абортус - прекинување на бременоста
Под предизвикан абортус се подразбира прекинување на бременоста пред да биде плодот способен за живот надвор од телото н...
4
Зошто втората бременост е потешка од првата?
Првата бременост вообичаено е магична, затоа што е прва и с? ви е ново. Втората, пак, жените неретко ја нарекуваат полош...
4


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

Dali?
Jana9

Dali koga odite na letuvanje poveke preferirate ?

Da se banjate (12%)

Da se soncate (25%)

Da set_ate (12%)

Da spiete (0%)

Od site po malce (50%)


Број на сите гласови: 8

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!