|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Пет правила за престој на езеро/море

Редакција Рингераја, 29.7.2014
За годишниот одмор да ви биде безгрижен, држете се до овие пет правила
Клучни зборови:

image
/11


 

Никогаш не го оставајте детето да спие под чадор за сонце. Иако создава сенка, треба да заете дека платното од кое се направени чадорите пропушта УВ зраци, па детето може лесно да изгори.

 

1

 

Не би требало да носите на летување бебе помало од 4 месеци, освен ако имате куќа на езеро/море, каде ќе имате идентични услови како дома.

 

2

 

Ставете им на девојчињата бикини додека не на плажа, од хигиенски, а не морални причини. По капењето задолжително ставете им сува облека.

 

3

 

Заштитете го креветчето на бебето со  мрежа против комарци и други инсекти.

 

4

 

Не смеете да дозволите кожата на бебето да поцрвени од сонцето. Ако тоа се случи, намачкајте го детето со крем за после сончање или ладно кисело млеко.

 

5

 

Градинките не чинат, или родителите сме за...
Воспитувачките во градинка навистина ќе се изнаслушаат се – од тоа дека се само глорифицирани дадилки чија должност е да...
21
Стари македонски имиња за девојчиња
Старите македонски имиња повеќе не се популарни, а еве кои традиционални имиња во себе кријат неверојатна симболика:
17
Зошто бебињата плачат навечер?
Американските научници тврдат дека постои биолошка причина поради која децата плачат навечер, а не се гладни
11
Пилешкото месо НЕ треба да се мие пред варење
Миењето на пилешкото месо не претставува ефикасен начин за уништување на бактериите. Всушност миењето на месото може да ...
11


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

Dali?
Jana9

Dali vi se slucilo nekogas da nemate sto da oblecete,iako plakarot vi e prepoln so garderoba?

Da (80%)

Ne (0%)

Ponekogas (20%)


Број на сите гласови: 5

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!