|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Менструална чашка - би користеле или не?

Редакција Рингераја, 18.4.2017
Менструална чашка е новитет кој им го олеснува „периодот“ на жените ширум светот. Иако може да издржи во внатрешноста на жената 12 часа без да се вади, во Македонија ретко кој слушнал за неа

/11


 

Оваа чашка е еластична чашка која собира крв, се свиткува на повеќе начини и се внесува исто како тампонот, само што треба да се внесе се додека не се допре матката. Чашката личи на мал резервоар и собира течност додека не се насобер, но не треба да стои во телото подолго од 12 часа. Сепак вадењето на овој новитет е покомплициран, затоа што со вагиналните мускули треба да ја исфрлите чашката што е можно подалеку и тоа во седечка положба за да не се разлее крвта на сите страни.

Дупчињата на чашата служат за да се направи вакуум и да се фиксираат во внатрешноста.  Оваа чашка откако ќе се испразни и измие може повторно да се користи.

Добитници на награди - четврток
На чекор сме до трето место! Да бидеме денес најсилни, најбрзи, најинвентивни... БРАВО Рингерајки од Македонија!
3
СТОП на насилството врз жените!
Насилството врз жените претставува сериозна повреда на човековите права што феноменолошки се манифестира како резултат ...
3
5+ Наполни 7 години
Оваа година повторно Петко и Мина ќе бидат со децата и нивните родители, се разбира продолжуваме и со случките на Цветко...
3
Соработка со Рингераја
Отворени сме за соработка, доколку сте заинтересирани Ве повикуваме да не исконтактирате.
2


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

Dali?
Admin

Dali ste pravele celulitni tretmani i dali se efikasni?

Da sum pravela (20%)

Da efikasni se (0%)

Ne ne sum pravela (80%)


Број на сите гласови: 5

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!