|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Мајка се фрли под автомобил за да ги спаси ќерките

Редакција Рингераја, 19.3.2014
Mindy Tran, 22 виде дека нејзиниот автомобил почна да се движи надолу по стрмната улица. На задното седиште беа двете нејзини ќерки близначки. Мајката се фрли под автомобилот за да го запре, а соседот дотрча и ја подигна рачната кочница
Клучни зборови:

image
/11


 

Mindy Tran штотуку ја заклучи вратата од својата куќа, кога се заврти и го виде автомобилот како се спушта по стрмната улица. Во него беа двете нејзини ќерки близначки, а автомобилот се спушташе накај прометната улица.

"Знаев дека се работи за мојот, или нивните животи!", низ солзи изјавува мајката за WCVB.

 

1

 

"Првиот мој инстикт беше дека морам да го запрам автомобилот да се движи по стрмната улица. Морав да го искористам своето тело како кочница, за да ја намалам брзината на автомобилот. Бидејќи го видов соседот како трча за да помогне, се фрлив под автомобилот, а тој стигна навреме за да ја подигне рачната кочница."

 

2

 

Сепак мајката остана заробена под автомобилот.

Набрзо пристигнала пожарникарската екипа, кои ја подигнале колата со дрвени блокови и ја ослободиле мајката. Нејзиното десното колено беше уништено и нејзината лева нога беше дислоцирана од колкот, но сепак,она што  навистина е најважно, е безбедноста на семејството.

"Моите ќерки се мое сè!" вели таа.

 

4"Сето тоа беше за моите деца. Јас сум само среќен што моите деца се здрави и живи."

 

3

Висока температура кај децата
Секоја температура покачена над нормалната, значи над 37.5 ја сметаме за покачена температура, но не значи дека на таа т...
4
Децата нека се досадуваат за летниот распу...
Дали ги забавувате вашите деца со часови по танцување, часови по пливање, часови за готвење или тенис лекции за време на...
3
Јазикот зборува за здравјето
Дали имате навика додека ги миете забите во огледалото да го погледнете јазикот? Тоа е многу едноставен, но и корисен на...
3
Како темелно да измиете прскано овошје и з...
По информациите на масовно труење на лица со прскани јагоди во Србија, ви носиме неколку совети како темелно да го измие...
3


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

Дали ви се допаѓа името Јана?
*Daniela*Да, многу (43%)

Да (23%)

Па..да (14%)

Не ми се допаѓа (9%)

Не (8%)

Воопшто не ми се допаѓа (3%)


Број на сите гласови: 123

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!