|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Мајка раѓа два пати во седум месеци!

Редакција Рингераја, 3.9.2013
Додека го држела во раце своето бебе старо само седум недели, Леа Баверсток само што почнала да се навикнува на идејата дека веќе е мајка. Таа постојано била исцрпена, но мислела дека тоа е нормално. Всушност, нешто друго се случувало со неа...

image
/11


 

Леа Баверсток  била веќе две недели бремена. И што е најчудно, го родила бебето само седум месеци и шест дена по нејзиното прво породување.

Леа вели: “Не можев да поверувам кога дознав дека сум забременила само пет недели откако го родив Адам. Прво помислив – О, не – не повторно. Бев навистина во шок некое време. Но, тоа бебенце почна да расте во мене.”

Кога таткото на Адам дознал дека Леа е бремена, тој ја оставил. Леа потоа нашла нов дечко кој се согласил да му биде татко на детето иако не било негово. Но, многу наскоро ја забременил Леа со второ дете.

“Ова што ми се случи беше далеку од тоа како го замислував семејниот живот. Но ја заборавив сета тага кога не пуштија дома со ќерката Лејси, по три месечната нега во болницата.”

“Кога забременив на 18-години за прв пат, бев преплашена. Но исто така бев  пресреќна, бидејќи отсекогаш мечтаев за моментот кога ќе имам дете. Чувството да имаш две деца за толку кратко време е специјално. Знам дека тие двајца ќе бидат многу блиски. Тешко е, но имам голема помош од мајка ми.”

 

1.1

 

1

Првата година од животот на детето (прв дел)
Сите родители се среќни ако детето нормално се развива и ако е здраво. За таквиот развој и самите можат да допринесат, а...
10
Обоени бонбони? Не благодарам!
Дали некогаш сте му купиле на Вашето дете бонбони како на сликата? Ако одговорот е да, дали сте се обиделе некогаш да ги...
9
Тргнување на детето во градинка
Тргнувањето на детето во градинка претставува еден многу важен период од неговиот живот. Детето заминува во друга средин...
7
Маџун – лек за целиот организам
Маџунот уште наречен гроздов слад, е специјалитет добро познат на нашите предци, како по својот оригинален вкус и арома,...
6


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

dali vi se dopaga imeto deana
ikipp

dali vi se dopaga imeto deana

mnogu (12%)

da (15%)

dobro e (19%)

ne bas (18%)

ne (18%)

ne e ic ubavo (18%)


Број на сите гласови: 67

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!