|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Креативна игра на подароци - Mama`s

Редакција Рингераја, 3.12.2013
Нова игра на подароци на Рингераја.мк, во соработка со Mama's! Вклучете се и Вие во Креативното катче на Mama's и добијте подарок Mama's зимница и Mama's слатка. Засукајте ги ракавите, отворете ја фантазијата и испраќајте ни фотографии

image
/11


 

 

МАМА'С како голем поддржувач на креативни активности, овој период Ве поттикнува да се вклучите во креативното катче!


За што станува збор?

Направете креативен рецепт, креација или едноставно фотографирајте се како јадете зимница и испратете ни фотографија!

Предлози што да направите:

  • Креативен рецепт со ајвар, лутеница, малиџано или слатко
  • Уникатен аражман на храната
  • Детските прстиња вмешани во креацијата на еден интересен оброк
  • Интересни комбинации на зимницата
  • Фотографија од сеемеен ручек во кој се јаде зимница


Сите идеи кои што ги имате, овековечете ги со фотографија, а потоа најдобрите 5 креативни фотографии добиваат МАМА'С зимница и слатко задоволство од благите производи како и сертификат за нај креативец!

Фотографиите ќе се објават на Фејсбук фан страната на МАМА'С каде што може слободно да ги лајкувате и споделувате.


Истовремено Ве мотивираме да ги конзумирате МАМА'С производите и да експериментирате со вкусовите.


Засукајте ги ракавите, отворете ја фантазијата и испраќајте ни фотографии.

МАМА'С ќе се погрижи за Вашата зимница.


Вашите креативни рецепти и фотографии испраќајте ги на glaven.urednik@ringeraja.mk или во порака на Фејсбук, најдоцна до четврток 5-ти декември, а следниот ден, петок 6-ти декември започнува гласањето со лајкови!

 

Ве очекуваме!

 

П.С.

Неколку примери од нас за да Ви проработи фантазијата

 

Мамас смешко

mamas smesko

 

Мамас на работа

мамас на работа

 

Креативен рецепт - ролат

мамас ролат

 

Мини вкусни залчиња

мини лебчиња

 

Брускети со прилог

брускети

 

Омлет со ајвар

омлет


Што треба да знаете за третиот крајник?
Родителите се обично загрижени поради честите воспаленија на третиот крајник кај своите деца. Често тие се во дилема око...
15
Крвна слика кај децата и нејзино значење
Од наодите на крвната слика можеме да видиме присуство на анемија, инфекција (бактериска или вирусна), алергија, паразит...
11
Симптоми на недостаток на железо во крвта
Недостатокот на железо е едно од најчестите пореметувања кај здравите луѓе. Без доволно железо во крвта кислородот не се...
6
За еден час со тебе тато...
Се вратил таткото од работа дома, уморен, нервозен и го нашол својот 5-годишен син како го чека на вратата.
4


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

Со бившиот имам???
kikicka

Во какви односи сте со вашиот бивши партнер?

Сјаен однос (18%)

Амнезија,не го познавам! (37%)

Само поздрав (32%)

Катастрофален однос (13%)


Број на сите гласови: 78

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!