|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Кои се најмоќните мајки во 2017 година?

Редакција Рингераја, 18.5.2017
Ова се највлијателните мајки во 2017 година според веб-порталот WorkingMother. Тие се доказ дека жените можат да бидат успешни претседатели, адвокати, музичари и мајки истовремено

image
/11


 

Мелинда Гејтс, сопруга на Бил Гејтс, е прва на листата, а по неа следуваат и Амал Клуни, Бијонсе, Никол Кидман и други.

 

 

1. Мелинда Гејтс, ко-претседател и управник на Bill and Melinda Gates Foundation.

1

 

 

2. Линда Сарсу, ко-претседател на Women’s March on Washington.

2

 

 

3. Хеле Торнинг-Шмит, CEO во Save the Children.

3

 

 

4. Амал Клуни, адвокат за човекови права.

4

 

 

5. Адел, музичар, текстописец, продуцент.

5

 

 

6. Саманта Би, водител, писател, продуцент.

6

 

 

7. Бијонсe, актер, музичар, продуцент.

7

 

 

8. Вајола Дејвис, актер, продуцент.

8

 

 

9. Никол Кидман, актер, продуцент.

9

 

 

10. Дона Ленгли, претседател на Universal Pictures.

10


Јана Бурческа запросена на Евровизија
Погледнете го моментот кога Александар ја побара раката на Јана
3
Предвремена ејакулација
Предвремена или прерана ејакулација е еден од најчестите сексуални проблеми. Најчесто се опишува како неможност за одлож...
3
Создадете подобар живот
Својот живот го заробувате во негативни мисли и енергија ако го трошите на она лошо што може или би можело да се ...
2
Во шопинг по совршена венчаница
Што треба да имате на ум…( 6 совети за купување венчаница)
2


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

Dali?
Jana9

Dali gi nosite burmite od vencavkata?

Da (100%)

Ne (0%)

Mi smeta vo rabotata (0%)


Број на сите гласови: 3

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!