|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Како најлесно до целосна здравствена заштита за нас и целото семејство?

Редакција Рингераја, 9.3.2017
Свесни сме дека спокојноста и мирот во секојдневното живеење се бесценети и се единствено вистински нарушени доколку настанат здравствени проблеми во семејството

image
/11


 

Сведоци сме на секојдневни апели и барања за финансиска помош упатени до широката јавност за спас на нечиј живот и во тие личности не ретко препознаваме свој пријатели и стануваме свесни за последиците од современото турбулентно живеење. Гледаме одблиску како спокојството на некое среќно семејство се губи во борбата за оздравување која честопати е долготрајна, исцрпувачка емотивно и финансиски. Тоа е само причина плус, себеси да си приуштите приватно здравствено осигурување.

Светските пракси покажуват дека луѓето се потпираат на осигурителните компании и си овозможуваат квалитетно и современо лекување со полиса заприватно здравствено осигурување.

Следејќи ги светските трендови, развојот на пазарот и секако потребите на клиентите, Еуролинк Осигурување за прв пат во нашата држава го промовира СЕМЕЈНОТО ПРИВАТНО ЗДРАВСТВЕНО ОСИГУРУВАЊЕ, својот најнов осигурителен продукт.

Самото име кажува дека станува збор за осигурување кое што е наменето за целото семејство и  покрива голем број на приватни здравствени услуги,  прегледи, операции, специјалистички постапки и лечење на тешки и малигни заболувања на секој член од семејството.

Полисата на Еуролинк овозможува лечење во најмодерните приватни здравствени установи кај нас и во Европа, меѓу кои се Систина, Ремедика,Филип Втори и Неуромедика. Она што е важно е тоа што за било кој преглед или пак здравствена услуга не се чека ред и не е потребно  претходно закажување на термини. Семејното здравствено осигурување ги покрива трошоците при хоспитализирање како сместување во болничка соба, специјалистички и дијагностички постапки, вклучително и патологија, Х-зраци, КТ-скен, MRI-скеновите PET-скенови, хируршка операција, болнички материјали, лекови и завои пропишани од страна на лекар, ангажиран болнички персонал, хирург, специјалист, анестезиолог, користење интензивна нега, користење на операциона сала и импланти.

Приватното семејното здравствено осигурување опфаќа три пакети на осигурување:

-       Основен пакет кој чини 1800 денари месечно со кое се покриваат трошоци залекување на малигни заболувања,

-       Комфорт пакет кој чини 2000 денари месечнoи кој освен широката палета и лекување на малигни заболувања, вклучува болничко лекување, превоз со санитетско возило и превентивни прегледи.

-       Премиум пакет кој што чини 3350 денари месечно кој освен што ги вклучува сите набројани ставки од првите два пакета, нуди и амбулантно лекување.

 

За жал, најголемиот страв поради кој луѓето во светот се одлучуваат да купат приватно здравствено осигурување се малигните заболувања и токму поради тоа, Еуролинк во сите пакети вклучува  лечење на малигни заболувања со најсовремени лекови кои се достапни во моментот на лекувањето како и лекови и процедури кои допрва ќе се имплементираат во светот. 

Националните стратегии за унапредување на здравјето ги истакнуваат здравата исхрана, редовната физичка активност и превенцијата како клучни  фактори кои не одржуваат здрави, витални и активни.

За таа цел, со полисата за приватно здравствено осигурување се покриваат и превентивни прегледикои луѓето може да ги користат без претходно индицирана состојба и по своја желба кога сакаат да посетат гинеколог, стоматолог, офталмолог или да направат лабораториски преглед.

Повеќе информации за Семејно Здравствено Осигурување дознајте на

ЛИНК

Водич низ Рингераја
Погледнете го списокот на алатки кој секако ќе Ви затреба еднаш во животот. Погледнете што се' можете да најдете на Ваши...
3
Соработка со Рингераја
Отворени сме за соработка, доколку сте заинтересирани Ве повикуваме да не исконтактирате.
2
Контактирајте не
Сакате посебна понуда за огласување наменета за Вашата компанија, сакате да испратите текст за објавување до нашата Реда...
2
Зошто да се огласувате на Рингераја
10 ДОБРИ ПРИЧИНИ ЗОШТО ДА СЕ ОГЛАСУВАТЕ НА ИНТЕРНЕТ МЕДИУМОТ РИНГЕРАЈА.МК
2


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

da li bi se otkazale
zelba

od svoeto rodeno dete da resi da sklopi prak so nekoj od druga Nacionalnost/Religija , kako bi se odnesuvale??? P.S mozete i da komentirate toa uste podobro ke mi dojde :(

da , ne bi mozela da podnesam (16%)

ne, ako se srekni , ne e moj zivot (75%)

ili pak nesto treto i sto (8%)


Број на сите гласови: 73

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!