|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Годишна залиха на пелени за бебињата родени во новогодишната ноќ.

Виолета пелени, 2.1.2019
Децата се иднината во секое општество и треба да се радуваме на секој нов живот што се раѓа, посебно и ако така го одбележиме доаѓањето на Новата Година.

image
/11


Компанијата Виолета заедно со породилиштето Универзитетската клиника за гинекологија и акушерство Скопје и породилиштето Мајка Тереза Чаир  одлучија да израдуваат родители на десет новороденчиња кои ќе се родат во текот на новогодишната ноќ.


Имено, бебињата кои ќе се родат во текот на новогодишната ноќ во овие две породилишта, ќе добијат годишна залиха на пелени кои ги произведува компанијата Виолета.

 

Виолета изминатата година преку проектот Создаваме Заедно помогна да се обнови и уреди просторот во ГАК каде што лежат мајките и бебињата, а освен тоа во породилиштата Мајка Тереза Чаир, Охрид и Струга беа поделени породилни пакети на секоја родилка со пелени и влажни марамици.

Од компанијата Виолета потврдуваат дека со овој дел од проектотот Создраваме Заедно ќе продолжат и понатаму соработка со породилиштата и ќе бидат поддршка да на посебен начин се дочека раѓањето на новиот живот.


Како заклучок на целиот проект може да се искористи цитатот на Мајка Тереза „Не е важно колку работиш, туку важно е колку со љубов тоа го  работиш и колку им помагаш на другите“.

 


Календар на исхрана од 4-12 месеци
Воведувањето на цврста храна кај доенчињата може да биде забавно, весело и интересно, но е предмет на сомнежи и двоумење...
6
Каков треба да биде првиот разговор со пед...
Тргнувајќи уште за првиот прием кај педијатар, секоја мајка би сакала да знае каков лекар ќе има нејзиното дете
4
Алергија на млеко
Алергијата на кравјото млеко се јавува кај околу 2,5% од доенчињата и кај децата до втората година на животот и претстав...
4
Правилно држење, кревање и спуштање на бебето
Родителите некогаш не знаат правилно како се креваат и спуштаат малите бебиња. (словенечко видео)
4


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

Dali?
Jana9

Dali nekoj ako vi zgresi ili povredi ?

Ke mu prostite (0%)

Ke mu vratite vo ista mera (50%)

Ne se zamaram (50%)


Број на сите гласови: 2

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!