|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Фудбалерот Дарко Тасевски стана татко!

Редакција Рингераја, 15.8.2012
Македонскиот фудбалер Дарко Тасевски стана татко. Неговата сопруга и Мис на Бугарија за 2010 година, Ромина Андонова му ја роди ќеркичката Дарија во болница во Израел каде што тој ја продолжи фудбалската кариера во Кирјат Шмона

image
/11


 

 

Бугарскиот топмодел сакаше нивното прво дете да го носи името на татко и.

Тасевски и Ромина се заедно неколку години и се запознаа додека тој настапуваше за Левски од Софија. Двајцата се венчаа во Македонија во присуство на нивните родители и тесен круг на роднини, а кум му беше бившиот соиграч од Левски, Владимир Гаџев и сопругата Лили.

И покрај многубројните колебања околу тоа каде да остане да живее и да го гледа бебето додека нејзиниот сопруг е на фудбалска печалба низ светот, Ромина реши дека најдобро е да биде покрај Дарко во текот на неговата интернационална кариера.

Двајцата живееја заедно и во Софија додека беа само во љубовна врска. Ромина го привлекуваше вниманието на медиумите откривајќи пикантерии од нивниот приватен живот.

Ќе остане запаметено нејзиното признание дека таа му ги дипли гаќите на нашиот фудбалер и дека имале "луд секс" секојдневно, а плод на нивната љубов денес е ќерката Дарија.

 

Извор: Вест

Жалфија и мед за лекување на афти
Раничките на слузокожата на усната шуплина (афтите) претставуваат многу чест и непријатен проблем. Тие можат да настанат...
8
Календар на исхрана од 4-12 месеци
Воведувањето на цврста храна кај доенчињата може да биде забавно, весело и интересно, но е предмет на сомнежи и двоумење...
7
Страно тело во носот на детето. Што да нап...
Кај малите деца некогаш може да се најде страно тело во носот кое не дава никакви симптоми и останува подолго време неза...
6
Прашавме доктор: Кравјо млеко
Рингераја постојано и будно ги следи Вашите проблеми од сите области. Со цел да Ви помогнеме воспоставивме соработка со ...
4


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

на кого да личи вашето бебе?
daki

На кого да личи вашето бебе?

мама (58%)

тато (36%)

баба (свекрва) (0%)

дедо (свекор) (1%)

вујко (1%)

тетка (4%)


Број на сите гласови: 73

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!