|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Фото: Вака треба да изгледа детството!

Редакција Рингераја, 11.3.2014
Ние живееме на село, во многу стара куќа без непотребен конфор или телевизија. Нашиот двор со шума од бамбуси и природно езерце е наш универзум во кој може многу да се открие. Вака треба да изгледа детството!
Клучни зборови:

image
/11


 

Alan Labole е француски уметник од Бордо кој, откако во 2007 година станал татко, почнал да води сопствен семеен фото дневник кој го нарекол „La Famille“.

Сега има шест деца и преку илјада прекрасни фотографии од нивното растење. Она што неговите слики ги прави посебни е тоа што тие го величат контактот со природата и слободната игра на отворено, каква денешните деца скоро и да не познаваат. Тие се спонтани и полни со живот, но и носталгија за времињата во кои децата растеа слободно.

На прашањето што го инспирира, Алан вели: "Ние живееме на село, во многу стара куќа без непотребен конфор или телевизија. Нашиот двор со шума од бамбуси и природно езерце е наш универзум во кој може многу да се открие. Детската досетливост и креативност е она што најмногу ме инспирира."

 

1

 

2

 

3

 

4

 

5

 

6

 

7

 

8

 

9

 

10

 

11

 

12

 

13

 

14

 

15

 

16

 

17

 

18

 

19

 

20

 

21

 

22

 

23

 

24

 

25

 

26

 

Итар Пејо и селаните риболовци
Македонски народни приказни
5
4 фази на оженетиот маж
Кога ќе стапи во брак, мажот почнува да се сомнева во својата одлука. Нема ништо необично во тоа што стравува да биде со...
4
Лоша мисла, цела болест
Македонски народни приказни
4
Летна љубов
Љубовна поезија
4


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

Dali?
Jana9

Dali doma ucite zaedno so vaset_o dete?

Da (62%)

Ne (12%)

Ponekogas (25%)


Број на сите гласови: 8

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!