|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

ФОТО: Македонското семејство со осум деца

Редакција Рингераја, 5.1.2013
Семејна фотографија на семејството Смилевски, кај кои се роди осмиот член, а прво бебе во 2013.година

image
/21


 

 

Во сторијата на Утрински весник , се раскажува приказната за среќното семејство. Мајката ја пречекале како кралица.

-Речиси цел декември секој ден доаѓав на Клиниката за ЦТГ, за конечно да ме задржат попладнето на 31 декември. Како што наближуваше полноќ, останавме јас и уште една жена да се породиме околу 24 часот, но таа доби болки порано и ја породија со царски рез, па останав само јас. Гинекологот Игор Алуловски и екипата околу него почнаа да одбројуваат од десет до еден како на дочек на Нова година, по што го добив мојот најубав новогодишен подарок, раскажува за Утрински 41-годишната мајка Јасмина.

Освен малиот Филип таа е мајка на Никола (14), по него го роди Раде (12), потоа Марко (8), Александар (5), Ивана (4), Елена (3) и Јане (2).

 

Фото: Утрински весник

 


Масирање на бебиња
Масирањето е одличен начин на воспоставување и зацврстување на врската со детето, бидејќи на секое дете допирот му е нео...
25
Помогнете му на вашето дете да расте прави...
Принова во семејството! Бебе меѓу останатите членови во семејството. Сите се среќни, му се радуваат, го набљудуваат, го ...
22
Дали пивото навистина ја зголемува лактаци...
Да, но тоа не е заради алкохолот кој го содржи. Всушност алкохолот во овој случај работи против Вас
10
Кога доењето боли
Повеќето од мајките додека дојат барем еднаш имаат проблем со болно доење. Ретки се оние кои никогаш не осетиле барем ед...
10


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

Dali vi se dopaga imeto IGNAT?
anailisav

Dali vi se dopaga imeto IGNAT?

DA (21%)

NE (79%)


Број на сите гласови: 290

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!