|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Фото: Хуманитарен концерт во чест на Тоше Проески

Редакција Рингераја, 5.11.2018
Бројни македонски и балкански музички ѕвезди се обединија и пееја во чест на нашиот непреболен ангел Тоше Проески. Во петокот во Вип арената „Борис Трајковски“ одекнуваа најголемите хитови на македонскиот пејач 11 години по неговата трагична смрт

image
/11


Каролина Гочева, Тамара Тодевска, Тијана Дапчевиќ, Даниел Кајмакоски, Борис Новковиќ, Ања Рупел, групата Фрајле, Наум Петрески, Борис Режак, Антонија Гиговска, Александар Тарабунов, Александра Јанева, Бојан Маровиќ… бројни музичари ги пееја најпознатите песни на Тоше, продолжувајќи ја со тоа неговата хумана мисија.

Средствата кои беа собрани со добротворниот концерт ќе бидат наменети за Домот за деца без родители „11 Октомври“ во Скопје.

„Лагала нас мала“, „Немир“, „Рани на усните“, „Једина“, „Крајње време“, „Чија си“, „Најдрага моја“, „Твоите бакнежи на моите бели кошули“, „Ледена“, „Волим осмех твој“ и „Тајно моја“ беа меѓу песните кои пејачите ги испеаја заедно со публиката, а ги придружуваше бендот на Тоше.

Вчера беше промовиран новиот постхумен албум на Тоше, насловен „Secret Place“, кој вклучува седум нови песни на англиски јазик, како и три преработки на познати хитови.

На концертот, организиран од меѓународната фондација „Тодор Проески“, премиерно беа прикажани два нови спотови со песните од Тоше. 

 

1

 

2

 

3

 

4

 

5

 

6

 

7

 

8

 

9

 

10

 

11

 

12

 

13

 

14

Соработка со Рингераја
Отворени сме за соработка, доколку сте заинтересирани Ве повикуваме да не исконтактирате.
2
Контактирајте не
Сакате посебна понуда за огласување наменета за Вашата компанија, сакате да испратите текст за објавување до нашата Реда...
2
Зошто да се огласувате на Рингераја
10 ДОБРИ ПРИЧИНИ ЗОШТО ДА СЕ ОГЛАСУВАТЕ НА ИНТЕРНЕТ МЕДИУМОТ РИНГЕРАЈА.МК
2
Рингераја времеплов
По што ќе ја паметиме годината која изминува?
2


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

tv edukacija
bilbilce

koja detska emisija e podobra za vaset_o dete?

dora (67%)

ivce pivce (11%)

bon - ton (22%)


Број на сите гласови: 64

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!