|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Ѕвезда на бебе календар за 2020 година - СЕПТЕМВРИ

Редакција Рингераја, 16.12.2019
Вртиме нов лист во бебе календарот, а на ред е СЕПТЕМВРИ

image
/11


На небото на Рингераја

светнува ѕвездата на 

 

СЕПТЕМВРИ

 

 

П А О Л О

 

Синилото на небото, на езерската и морската шир, ни ги носи Паоло, нашата прекрасна септемвриска ѕвезда.

Се уште е топло, летото нека потрае, додека оваа ѕвезда сјае.

 

1

 

Ние веруваме во силата на нежноста!

 

2

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Пример за правилни фотографии - Ѕвезда на ...
Проверете како да направите правилна фотографија за натпреварот Ѕвезда на бебе календар за 2022 година спонзорирана од J...
10
Стари македонски имиња за момчиња
Кога очекувате бебе, едно од нештата кои ви предизвикуваат возбуда, е изборот на името на новиот член во семејството. Ве...
5
13 начини да и помогнете на новата мама
Деновите и седмиците по пристигнувањето на бебето можат да бидат пренапорни за новата мама. На новите мајки им треба мно...
4
Митови и факти за бебешката храна - 2 дел
Како нова мајка, Вие сте затрупана од сите страни со совети за тоа како и со што да го храните Вашето бебе. Додека некои...
3
Анкета

Koe ime za mojata kerkicka?
Silna 21

Koe ime za mojata kerkicka???

Ema (41%)

Lara (38%)

Lea (21%)


Број на сите гласови: 331

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!