|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

10 најголеми разлики меѓу мајките и татковците

Редакција Рингераја, 5.9.2016
Мајките и татковците често имаат различни гледишта кога станува збор за одредени прашања во поглед на родителството
Клучни зборови:

image
/11


 

 

Често се случува ситуациите кои мајките ги сметаат за опасни, татковците да ги гледаат како шанса најмладите членови на семејството да научат како навистина функционира светот во кој живееме.

Секако она што во никој случај не треба да го заборавиме е дека и покрај различните гледишта за начинот на воспитување нивната љубов кон децата е безусловна и бескрајна.

Сепак, ваквата различност често доведува и до забавни ситуации кои децата секогаш наоѓаат начин да ги искористат во своја полза, така што знаат од кога да побараат да им купи сладолед, а од кого да им помогне со домашните задачи.

 

 

 

 

 

1

 

ЦрноБело

 

Децата губат нерви поради телефоните?
После само час време на телефон, децата и адолесцентите можат да имаар помалку самоконтрола, љубопитност, емотивна стаби...
10
Кога имаш силна мајка, ги учиш најважните ...
Силните мајки не се само силни мајки, туку и силни жени. Тие се оние кои научиле од своите грешки, кои знаат каде биле и...
8
6 работи кои не ве прават лоша мајка
Постојат општо прифатени норми кои општеството сака да става и еден од нив секогаш е тоа да си лоша мајка - да го остава...
8
Каде грешите ако децата постојано ви се бо...
Не го фаќај тоа, какано е. Никако не земај работи што паднале на подот или на земја“. Сте се слушнале ли себеси како ги ...
5


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

plava orhideja
bubica78

Pomos za ime za edna rodnina

Daniel (57%)

Gabriel (22%)

Nikol (21%)


Број на сите гласови: 208

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!