|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  46 47 48 49 [50]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
12.5.2017 11:52:02   
orhidea242

ИЗВОРНА ПОРАКА: Biba818

Кај мене за живо чудо дали со препорака и врски отидовме рече да не ви зимам залудно пари ако ептен инсистирате ќе правиме, ама до толку да не може повеќе нешто да се препорача, додатни анализи или барем односов да беше поинаков кога ти соопштува

Мој предлог е New Born прочитав за пациентката од 52год која е бремена благодарение на таа клиника.

(Одговор на членот Разочарана вага)
Непосредна врска до пораките: 1226
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
12.5.2017 21:59:35   
srce123
Devojki pocns zab da me podnaboluva deneska nema da imam problem nesto vo bremenosva

(Одговор на членот orhidea242)
Непосредна врска до пораките: 1227
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
13.5.2017 10:04:56   
kapina
Biba odete mila do new born jas od dr trajkovski sum prezadovolna

(Одговор на членот srce123)
Непосредна врска до пораките: 1228
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
13.5.2017 18:51:56   
MademoiselleNina

ИЗВОРНА ПОРАКА: Разочарана вага

што боцкаш? и како ти кажа докторот?
јас после циклопрогинова добивав циклус за 7 дена...Se bockam so suprefact, sega mi namali na 0.3 poso mi docni....Mene vcera mi bese 7 den od poslednoto apce cikloproginova a eve i denes nemam dovieno.....Utre sum na kontrola pa ke vidam sto ke mi kazat
Tebe ti docnese 7 dena, ili pak od posledno apce dobi posle 7 dena?

Blagodaram na odgovorot user posted image

Од кога го ипив последното апче, добив после 7 дена.

(Одговор на членот Разочарана вага)
Непосредна врска до пораките: 1229
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
15.5.2017 17:32:53   
orhidea242
Сте правелел ли тест домашен после трансфер дали е паметно да се прави искуства

(Одговор на членот MademoiselleNina)
Непосредна врска до пораките: 1230
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
15.5.2017 19:04:38   
kapina
Ne i ne ti e pametno da praves domasen test oti mnogu pati se pokazale kako netocni

(Одговор на членот orhidea242)
Непосредна врска до пораките: 1231
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
17.5.2017 0:02:21   
sakam stomace
Zdravo devojki. Nova sum na forumot i sakam da so spodelam so vas mojot problem. Se boram so neplodnost veke 3 godini. Utre zdravje Boze gi prakam dokumentite za vaucer za IVF. Me interesira ako zanete za otprilika kolku vreme vrakaat odgovor od fondot? Vi blagodaram

(Одговор на членот orhidea242)
Непосредна врска до пораките: 1232
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
17.5.2017 8:31:30   
srce123
Za 8rabotni dena i so sreca

(Одговор на членот sakam stomace)
Непосредна врска до пораките: 1233
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
17.5.2017 8:51:57   
sakam stomace
Ti blagodaram srce123 i ti posakuvam i jas se samo najubavo. jas mislev trae poveke ama dobro e vaka :D ke pocekame da pomine i taa nedela i vo meguvreme ke spodeluvame iskustva tuka

(Одговор на членот srce123)
Непосредна врска до пораките: 1234
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
17.5.2017 13:56:34   
orhidea242
Два пати во месец се состанува комисија кога ке ти дојде предметот на ред ако не фатиш врска месец не ти бега. Обавезно ке ти го вратат за некоја глупост. Со Срека

(Одговор на членот sakam stomace)
Непосредна врска до пораките: 1235
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
17.5.2017 13:56:49   
orhidea242
Два пати во месец се состанува комисија кога ке ти дојде предметот на ред ако не фатиш врска месец не ти бега. Обавезно ке ти го вратат за некоја глупост. Со Срека

(Одговор на членот sakam stomace)
Непосредна врска до пораките: 1236
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
17.5.2017 15:57:01   
Soned1
Биба, ако не си проверила до сега, обавезно провери антимилеријан, АМХ, тој хормон е посигурен показател на резерва на јајце клетки од ФСХ.
Плус, битно е и колку антрални фоликули се гледаат на ехо, ако имаш барем 3, 4, можеш отприлика и толку да очекуваш јајце клетки, со поголема стимулација.
И побарај и второ мислење, не е убаво кога докторот не ти дава надеж. Добро е да се биде отворен и реален, но тоа не значи да го обесхрабруваш пациентот, посебно не при нашиов проблем. И мене ми се има случено слично, докторот да не верува во успех и од тогаш решив да одам само кај лекари што ќе ми даваат надеж, да се обесхрабрам можам и сама.

Во Њуборн ми препорачуваа ДХЕА за висок ФСХ, мене ми помагаше. ДХЕА го зголемува естрадиолот, а повисокиот естрадиол го намалува ФСХ и ќе имаш подобра хормонална состојба за стимулација. Истиот ефект се добива и со циклопрогинова на пример, ама најдобро да зборуваш со гинеколог за тоа.
Во секој случај никој нема право да ти каже дека немаш шанси, додека имаш јајце клетки шансата постои.


(Одговор на членот Biba818)
Непосредна врска до пораките: 1237
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
18.5.2017 15:08:45   
orhidea242
Дојде денот за тест висока вета 12 ден 950. Со господ напред ччекаме сега срцева акција.Др. Петановски секоја чест

(Одговор на членот Soned1)
Непосредна врска до пораките: 1238
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
18.5.2017 15:57:24   
kapina
Orhidea cestitki mila so lesno da si ja iznoses bremenosta

(Одговор на членот orhidea242)
Непосредна врска до пораките: 1239
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
18.5.2017 17:33:48   
sakam stomace
cestitam orhidea, se raduvam za tebe. lesna bremenost.

moite dokumenti se isprateni. pa sega cekam odgovor. dali damkontaktiram so fondot ili samo da cekam oni da odgovorat koga ke bide se gotovo. I kazete mi dali newborn rabotat preku fondot?

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1240
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
18.5.2017 20:04:10   
Soned1
orhidea242 честитки, ти посакувам лесна и здрава бременост! user posted imagesakam stomace можеш да се јавиш наредната недела и да прашаш дали е примен твојот предмет и ако е примен, кој датум ќе биде разгледуван од комисијата. Кога ќе го знаеш тој датум, ќе можеш дента да се јавиш да ти кажат што одлучиле или ако одлучуваат касно, побарај број од некој од докторите.


(Одговор на членот sakam stomace)
Непосредна врска до пораките: 1241
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
21.5.2017 1:29:30   
kapina
imame peticija na fb stranata vestacko oploduvanje za da ni se dadat poveke od 3 obidi za ivf preku fzom koj saka da se potpise

< Поракaта ја уредил kapina -- 21.5.2017 1:30:02 >

(Одговор на членот Soned1)
Непосредна врска до пораките: 1242
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
22.5.2017 5:23:16   
Soned1

ИЗВОРНА ПОРАКА: kapina

imame peticija na fb stranata vestacko oploduvanje za da ni se dadat poveke od 3 obidi za ivf preku fzom koj saka da se potpiseЈас потпишав и пратив и на други да потпишат.
Не знам дали е дозволено да се ставаат тука линкови, ама мислам подобро да се стави тука линкот, за да можат членките директно да го најдат, да не бараат по фб.

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1243
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
22.5.2017 9:31:06   
sakam stomace
Devojki ima li nekoja tel broj od klinika za ginekologija i akusertso skopje?

(Одговор на членот Soned1)
Непосредна врска до пораките: 1244
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
22.5.2017 19:01:07   
kapina
Za linkovite treba da kazat moderatorite a br na gak e 023147422

(Одговор на членот sakam stomace)
Непосредна врска до пораките: 1245
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
23.5.2017 22:13:37   
sakam stomace
Devojki moze da mi kazete dokolku imate iskustvo koj se najdobri doktori na klinika za histeroskopija? Mi rekoa deka mozebi imam pregrada za otstranuvanje, pa da znam kogo da baram.

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1246
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
23.5.2017 23:20:22   
kapina
Trajanova e najdobra za histeroskopija

(Одговор на членот sakam stomace)
Непосредна врска до пораките: 1247
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
26.5.2017 12:04:51   
Biba818
Fala Soned1, probuvav so dhea, izgleda ne sum ni jas dosledna, gi pijam nekoe vreme pa podzaboravam :-)
Orhidea cestitki , lesna i ubava bremenost, se povekje mesinja da ima na forumov

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1248
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
26.5.2017 14:55:46   
orhidea242
БЛАГОДАРАМ на сите дај боже секој да се израдува и да си дочека.

(Одговор на членот Biba818)
Непосредна врска до пораките: 1249
Страница:   <<   < Претходна страница  46 47 48 49 [50]
Страница: <<   < Претходна страница  46 47 48 49 [50]
Оди на:


Анкета

.
Jana9

Dali imate licnost vo vasiot zivot koja bi mozela da ve nasmee do solzi?

Da (100%)

Ne (0%)


Број на сите гласови: 4

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!