|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  43 44 45 46 [47]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
16.2.2017 18:58:01   
kapina
Jas denes cel den krvaram ciklus imav na 7 februari mi dojde i denes pak prokrvariv bev na gin mi rece sum nemala ovulacija ovoj mesec i se javiv na toj gin sto odam na privatno i mi rece ne rano ti e za ovulacija vcera bev pod stres zaradi toa sto bev na kontrola na ocite imav nekoj problem so vidot sega se e vo red fala bogu i denes sabajleto vidov krv na toaletot i posle sopre i sega pak pocna dali e normalno ova nesto trebase denes da odam pap test da pravam ama nisto maticniot gin rece nemoze neka sopre a ke sopre mnogu se nervirav i mi zabranija doktorite da sedam na forumi sega i da odmaram ovie denovi duri ne sopre

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1151
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
16.2.2017 22:59:19   
MademoiselleNina
Преглед секако ќе треба да правиш пред ивф,а и за време на примање на клексани се прават контроли, се следи и дозата на лек во крвта. Секако ќе одиш на контроли,,само ќе треба да ги усогласиш со купувањето на лекот. А за документи за ивф спремај, и ако е се во ред, поднеси ги.
Тоа со крварењето може да е билошто... беше на преглед или само по тел. праша? Оди нека те види, не би требало да е нешто сериозно...
И дај боже се да е во ред и ваучер да добиеш брзо и успешно ивф...

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1152
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
27.2.2017 21:17:13   
pcelka3
https://natural-fertility-prescription.com/10-ways-treat-pcos-infertility-naturally/

(Одговор на членот MademoiselleNina)
Непосредна врска до пораките: 1153
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
27.2.2017 21:25:04   
pcelka3
http://helppies.com/6-best-home-remedies-for-female-infertility/

(Одговор на членот pcelka3)
Непосредна врска до пораките: 1154
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
11.3.2017 11:55:54   
orhidea242
Здраво

Имам едно прашање дали некој имал ембриотрансфер со замрзнати ембриони. Искуство. Заврсив со пункција змрзнати ми се ембриони поради висок ризик од хиперстимулација.

(Одговор на членот pcelka3)
Непосредна врска до пораките: 1155
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
11.3.2017 15:14:16   
pcelka3
Dragi moi ako ste vo moznost utre pojdete na site da ni pomaga majka Presveta bogorodica pozdrav i imajte ubav den http://preminportal.com.mk/266-vesti/18615-vo-strumica-kje-pristigne-kopijata-na-chudotvorna-ikona-na-presveta-bogorodica-brzoposlushnica

(Одговор на членот orhidea242)
Непосредна врска до пораките: 1156
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
11.3.2017 17:17:11   
kapina
Jas sekako ke odam da se pomolam na bogorodica

(Одговор на членот pcelka3)
Непосредна врска до пораките: 1157
Страница:   <<   < Претходна страница  43 44 45 46 [47]
Страница: <<   < Претходна страница  43 44 45 46 [47]
Оди на:


Анкета

Клаудија
Victorya

Дали Ви се допаѓа името Клаудија?

Да, многу. (9%)

Да. (25%)

Не е нешто посебно. (24%)

Не ми се допаѓа. (32%)

Многу грдо име е. (10%)


Број на сите гласови: 121

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!