|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
1.4.2010 9:29:02   
lilit
Браво цаци20 ептен убаво си ги исфарбала .Одличноuser posted image

(Одговор на членот Annabel)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
1.4.2010 9:30:33   
karla
Ne e feruser posted image So siot keif stanaf sabajle da gi farbam jajcata i povekje od polovina mi ispukaauser posted image ke moram vo sabota uste edna tura da napravamuser posted image(Одговор на членот Annabel)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
1.4.2010 9:34:39   
mina_m

ИЗВОРНА ПОРАКА: karla

Ne e feruser posted image So siot keif stanaf sabajle da gi farbam jajcata i povekje od polovina mi ispukaauser posted image ke moram vo sabota uste edna tura da napravamuser posted image
karla ako sakas da ne ti ispukaat jajcata pri varenje stavi soluser posted image

(Одговор на членот karla)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
1.4.2010 9:36:17   
tereza
user posted image user posted image user posted image Цаци20,одлично направеноuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mina_m)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
1.4.2010 10:09:03   
mis.
цаци секоја чест само не ми е јасно од колку саат стана.user posted image user posted image user posted image
Инаку да не ви пукаат јајцата ставете сол и пред даги варите држете ги на собна температура еден ден,барете ги на тивко но подолго и кога ги ставате да се варат нека биде во ладна или млака вода а не жешка.Еве моите се крчкаатuser posted image

(Одговор на членот Annabel)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
1.4.2010 10:12:23   
profesorica
МИС ФАЛА ЗА СОВЕТИТЕ, мене годинава ке ми биде втор пат да фарбам сама па ќе видиме во сабота.обавезно ќе ставам слики да ги видите

Цаци твоиве јајца се фантазија и јас така ќе ги правам, со онакви мрсни седефасти боиuser posted image user posted image user posted image


< Поракaта ја уредил profesorica -- 1.4.2010 10:16:43 >


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
1.4.2010 10:23:35   
gor_m
дечки , а какви се тие мрсни бои ? каде се купуваат и како се употребуваат? а сте пробале ли со желатин ? го има на пазарите , се продава во комплет од црвена,сина,жолта и бисерна боја и преубави нијанси излегуваат. а пишете ве молам за тие мрсните бои.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
1.4.2010 10:25:26   
Mucka
user posted image eno moj svekar ustao i boja cijelo jutro....a i moj sincic asistira....do sad je izmazao ruke uspjesno....::::)))))svima sretan praznik a i 1. aprililiiiiiiiiiiii jeeee...ne dajte se zeznut danas :P)

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
1.4.2010 10:27:34   
Cacko
bravos imenjacke,i jas stanav rano i gi zavrsiv i farbanje i dekoracija ama kasnam so slikiuser posted image posto ja uspivav besnata Elenauser posted image
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
1.4.2010 10:30:37   
arh_diz
user posted image user posted image user posted image Cacko super si sredila

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
1.4.2010 10:56:19   
caci20
Tie se prodavaat kako vo tubicki najcesto po 4 boi. Gi stavas vo topla voda, pa posle gi dupnuvas i stavas dve tri kapki na race, normalno so rakavici. Gi razmackuvas i ostavas da se susat. Jajcata ne treba da se mnogu topli, ama ni ladni.

_____________________________

Zivej kako sto mozes koga veke ne mozes kako sto sakas... vazno zivej...

(Одговор на членот gor_m)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
1.4.2010 11:00:11   
caci20
Bravo Cacko. Super se. Mene so dekoracii mi e veselo po doma. Tek posle koga ke pocnam da gotvam i mesam. Najdov recept za kiflicki kako zajcinja. Takvi ke pravam
http://www.blogoye.org/kuhinjica/Uskrs+14/
user posted image

< Поракaта ја уредил caci20 -- 1.4.2010 11:01:54 >


_____________________________

Zivej kako sto mozes koga veke ne mozes kako sto sakas... vazno zivej...

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
1.4.2010 11:10:00   
zami
Jas pred zori ofarbav nekolku crveni jajca, a ostatokot popladne.
Godinava ke farbam samo crveni jajca, nekoi od niv ke gi dekoriram so dzidzi midzi, koga ke bidat gotovi ke vi se pofalam so jajcata, a i so korpata koja mi e ,,zakon,, user posted image user posted image


_____________________________

Allways look on the bright side of life!

(Одговор на членот caci20)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
1.4.2010 11:12:06   
mis.
И јас ги фарбав со седефаст желатин и екстра излегоа нема утка во боите.Инаку фарбав 30 јајца дека нема да бидеме дома и од нив ми пукна само едно.

(Одговор на членот caci20)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
1.4.2010 11:23:27   
Maca25
Јас таман станав и се фатив за работа, ми се јави мајка ми и ми кажа дека состојбата на баба ми и се влошила и некако ми се скрши филм и сега ич не ми е до фарбање и до ништо. Може свеки ќе дојде после па тогаш ќе фарбам. 

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
1.4.2010 11:32:07   
Палешка РР
Моите се едноставни user posted image

user posted image

user posted image


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
1.4.2010 11:35:06   
big_mama817
на сите ви се прекрасни декорациите на јајцата и нека ви е за многу години празникотuser posted image

_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
1.4.2010 11:37:53   
mis.
палешка многу убави пастилни бои.Како ги направи?Која е тајната?user posted image

(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
1.4.2010 11:42:43   
Палешка РР
Боите се на Танимак, а јајцата се бели. Бојата ја растворам во врела вода и јајцата си ставам врели, стојат 2-3 минути и ги вадам. 

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 69
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
1.4.2010 15:00:04   
betpet
Caci ne samo sto se mnogu ubavi jajcata, tuku me bendisa i angleto, ke go dades za primer.

_____________________________

Нашето сонце од 7 Јуни е Теодора(Божји дар)

(Одговор на членот caci20)
Непосредна врска до пораките: 70
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
1.4.2010 15:09:28   
ripce
Цаци20 како ги фарбаше? Многу ми се допаѓаат, прекрасни сеuser posted image

_____________________________

"Кога сте мајка никогаш не сте сами во своите мисли. Мајката секогаш мора да мисли два пати, еднаш за себе и еднаш за своите деца."

(Одговор на членот betpet)
Непосредна врска до пораките: 71
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
1.4.2010 15:10:13   
penelopa
Јас само што завршив со фарбање јајца...еве слики:
user posted image user posted image
user posted image user posted image user posted image user posted image Првото јајце за дома :-D

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот betpet)
Непосредна врска до пораките: 72
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
1.4.2010 21:23:20   
BEBICA
user posted image
Eve gi mojte Veligdenski jaja, mozebi ne se najsjajni, no ja i Moni gi farbavme.user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Дајте и на жена десет добри совети, таа ќе го следи само еднинаесеттиот - својот.

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 73
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
1.4.2010 21:49:40   
BILE.F
user posted image user posted image user posted image за јајцата! Штом и Мони замешала прсти, најубави се и најоригинални!
Браво и за сите вредни рр, многу убави јајаца сте фарбале!
Јас фарбав црвени сабајлево, а другите во сабота, па ќе гледам да ставам слика!

< Поракaта ја уредил BILE.F -- 1.4.2010 21:50:24 >


_____________________________

Пред да скокнеш, кажи оп!

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 74
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
1.4.2010 21:54:28   
BEBICA
Pa Bile draga normalno deka cekame slika ako mezeuser posted image user posted image user posted image user posted image
Moni ne samo sto zamesa tuku i si zede edno jajce pa go frliuser posted image user posted image user posted image user posted image i se utepa od smeenje.taka mama imase dve neuspesni jajca, t.e. mi puknaa koga gi stavav vo voda, a Moni edno skrsi.user posted image user posted image user posted image user posted image
Mnogu vredni domakinki sme.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Дајте и на жена десет добри совети, таа ќе го следи само еднинаесеттиот - својот.

(Одговор на членот BILE.F)
Непосредна врска до пораките: 75
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

Iminja
zelba

po kogo gi dobija vasite decinja iminjata

bese zaednicki dog medju nas (70%)

po nekogo od familijata (21%)

po nekoja slavna licnost ili nekoj od TV :) (3%)

drugi ( i koji ) im dadoa ime na nasite deca (6%)


Број на сите гласови: 121

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!